40-letni Ryan Miller se je uveljavil v dresu Buffala, za katerega je igral kar 11 let, pri čemer je postal eden najboljših ameriških vratarjev v zgodovini NHL-a, bil je tudi prvi čuvaj mreže ZDA ob srebru v Vancouvru 2010. Miller se lahko pohvali z dvema NHL-rekordoma: v eni sezoni (2006/07) je zbral kar 10 "shutoutov" (rekord si deli z Brodeurje, Garonom in Quickom), s 387 zmagami pa je rekorder med ameriškimi vratarji. Foto: AP

24 ur po dramatični zmagi v zadnji minuti, za kar je poskrbel kapetan Anže Kopitar, je bil Los Angeles razbit s strani Anaheima. Trevor Zegras je v 8. minuti načel mrežo Calvina Pettersena, ki je do konca sobotnega večera v Honda Centru v Anaheimu klonil še petkrat.

Na enosmerni tekmi se je zadnjeuvrščena ekipa Zahoda poigravala s sosedi: branilec Jacob Larsson in napadalec Danton Heinen sta končala tekmo s po tremi točkami, pri čemer sta se tudi sama vpisala med strelce. Po dve točki sta za najvišjo zmago Ducksov v sezoni so prispevali še Zegras, Max Comtois in Cam Fowler.

Tolažilna gola v zadnji tretjini
Racmani so tako ustrezno zaznamovali poslovilno domačo tekmo vratarja Ryana Millerja, ki je na 795. tekmi kariere ubranil 22 od 24 strelov Kraljev. Pri gostih sta bili le dve svetli točki: prvi gol v dresu LA-ja za Brendana Lemieuxa in prvi zadetek sezone za branilca Tobiasa Bjornfota, a oba šele v zadnji tretjini in zaostanku z 0:4 in 1:5.

Zaostanek 9 točk in 3 mest preveč za LAK
Pandemska serija rednega dela se je tako končala z 2:2, ob zaostanku kar 9 točk za četrtim St. Louisom pa je osem tekem pred koncem rednega dela sezone 2021 realno konec sanj Los Angelesa, da se lahko s sedmega mesta Zahoda še prebije do četrtega mesta in zaigra v končnici Stanleyjevega pokala.

"Ne bomo se uvrstili v končnico. Preprosto ne vidim načina, kako bi se to lahko zgodilo," je bil po tekmi črnogled trener Kraljev Todd McLellan. "Mislim, da je prav, da nam je nekoliko žal, vendar ne moremo nadaljevati tako, kot smo igrali nocoj, in pravzaprav ne moremo igrati niti tako kot prejšnjo noč, ko smo nekako prišli do zmage."

Pet podaljškov in loterija na 15 sobotnih tekmah
V pestrem sobotnem hokejskem večeru je bilo odigranih kar pet podaljškov, kazenski streli pa so odločali na tekmi brez golov Detroit - Tampa Bay, kjer so odpisana Rdeča krila na koncu premagala branilce naslova, a se lahko Strele oddolžijo na edini nedeljski tekmi.

Montreal pred vstopom v končnico
Edmonton je z gladko zmago v bitki za Alberto odpravil Calgary s 4:1 in se tudi formalno uvrstil v končnico. Uradno je tako oddanih že 11 od 16 vstopnic za letošnjo končnico. V kanadski skupini Sever je velik korak proti zaključnim bojem naredil Montreal, kateremu je zmago nad Ottawo v podaljšku s prvencem prinesel Cole Caufield. Canadiensi imajo pred petim Calgaryjem kar 8 točk naskoka.

Haula junak Nashvilla v dvoboju z Dallasom
Neposredno za zadnjo playoff vstopnico Centra sta se soočila Nashville in Dallas. Izredno razpoložena vratarja Juuse Saros in Anton Hudobin nista dopustila gola vse do 64. minute, ko je v podaljšku končno natančno udaril Erik Haula za veliko zmago Predatorjev z 1:0. Zvezde so doživele tretji zaporedni poraz, razlika med četrtim in petim v Centru pa se je povečala na tri točke.