Anže Kopitar je na 22 tekmah v tej sezoni dosegel 23 točk. Foto: AP

Mika Smitha je ob številni premoči po 92 sekundah načel eden izmed junakov obračuna Tyler Toffoli. Vodstvo je v 15. minuti povišal Anže Kopitar, ki je na zadnjih desetih tekmah vknjižil enajst točk. Za popoln zaključek prve tretjine je 2,5 sekunde pred koncem z golom za 3:0 poskrbel Jeff Carter. Vse gole so Kralji dosegli v prvemu napadu Oilersov Draisaitl-McDavid-Kassian.

V 38. sekundi drugega dela je izid znižal Connor McDavid, a je za tri gole naskoka v 32. minuti poskrbel Michael Amadio. Ob koncu srečanja se je med strelce drugič vpisal Toffoli, ki je tako kot Carter tekmo končal s tremi točkami.

"Želimo si, da bi bilo vsakemu tekmecu v naši dvorani težko. Ta dvorana je bila v preteklosti že taka in želimo si, da taka spet postane. Skušamo zgraditi temu primerno okolje," je povedal trener Los Angelesa Todd McLellan.

Kljub zmagi, najvišji v tej sezoni, ostajajo Kralji na dnu Zahodne konference.

Po prostem večeru Kopitarja in druščino v domači dvorani čaka obračun z Arizono.

LOS ANGELES - EDMONTON 5:1
Toffoli 2., 58., Kopitar 15., Carter 20., Amadio 28.; McDavid 21.

BOSTON - BUFFALO 3:2
FLORIDA - ANAHEIM * 5:4
NY ISLANDERS - PITTSBURGH * 4:3
CAROLINA - PHILADELPHIA 3:5
COLUMBUS - DETROIT 5:4
ST. LOUIS - CALGARY 5:0
NASHVILLE - VANCOUVER 3:6
MINNESOTA - COLORADO 3:2
CHICAGO - TAMPA BAY 2:4
DALLAS - WINNIPEG 5:3
ARIZONA - TORONTO 1:3
VEGAS - SAN JOSE * 1:2
* - podaljšek

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Washington Capitals24164436
New York Islanders20163133
Boston Bruins22143533
Carolina Hurricanes22138127
Florida Panthers22125529
Montreal Canadiens22116527
Pittsburgh Penguins22117426
Philadelphia Flyers22117426
Toronto Maple Leafs241010424
Buffalo Sabres22109323
Tampa Bay Lightning19107222
Columbus Blue Jackets2198422
Ottawa Senators221011121
New York Rangers1998220
New Jersey Devils2079418
Detroit Red Wings24714317
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
St. Louis Blues23144533
Edmonton Oilers24147331
Colorado Avalanche22137228
Dallas Stars23138228
Arizona Coyotes23138228
Winnipeg Jets23139127
Vancouver Canucks23118426
Vegas Golden Knights24119426
Anaheim Ducks231010323
San Jose Sharks231111123
Calgary Flames251012323
Chicago Blackhawks2299422
Nashville Predators2199321
Minnesota Wild22911220
Los Angeles Kings22912119