Hokejisti ZDA so popolnoma nadigrali Madžare. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 37:8. Foto: EPA
Tomaš Plekanec
Tomaš Plekanec je dvakrat zatresel mrežo Kazahstana. Foto: EPA
Felix Schutz
Felix Schutz in soigralci so gladko odpravili Beloruse. Foto: EPA

V prvi tretjini so se Madžari dobro upirali. V 14. minuti so imeli kar dve minuti dva igralca manj, saj sta bila izključena Frank Banham in Gergo Nagy, a so zadržali velik pritisk. Razmerje strelov v uvodni tretjini je bilo 15:1.

V 25. minuti je Nick Foligno izkoristil prednost igralca več. Le 18 sekund zatem je Vince Hinostroza povišal na 2:0, Dylan Larkin pa je odločil srečanje še pred zadnjo tretjino. Istvan Sofron je unovčil "power play" v 58. minuti za častni zadetek Madžarske, ki je še brez točke. V soboto se bo srečala z Belorusijo v ključni tekmi za obstanek med elito.

Čehi nadaljujejo niz zmag
Češka se je utrdila v vodstvu v skupini A. V 5. krogu je ugnala Kazahstan s 3:1. Dvakrat je zadel Tomaš Plekanec. Nigel Dawes je znižal štiri minute pred koncem in nato so Kazahstanci poskusili še brez vratarja, a je Robert Kousal zadel prazno mrežo minuto in devet sekund pred koncem. Razmerje v strelih na vrata je bilo 36:20.

Latvijci znova le do točke
V večerni tekmi so bili Danci po kazenskih strelih s 3:2 boljši od Latvije. V eni od tekem v boju za obstanek med najboljšimi so bolje začeli danski hokejisti, ki so povedli z golom Nicklasa Jensena, a so Latvijci v 22. minuti preko Kasparsa Daugavinša povedli z 2:1. Pet minut pozneje je bil izid po zaslugi Mortena Paulsena znova izenačen.

V zadnji tretjini in v podaljšku se izid ni več menjal. Pri streljanju kazenskih strelov so Danci z goloma Larsa Ellerja in Nicklasa Jensena prišli do zmage in do dveh točk, za Latvijce, ki so še tretjič na tem prvenstvu osvojili točko pa je v polno zadel le Nikolaj Ehlers. Latvijci so pred tem po podaljšku izgubili proti Švedski in Češki.