Zmagoviti zadetek Makrova, prvega strelca Jesenic. Dosegel je že 46 točk (24 golov, 22 podaj). Foto: Iztok Novak
Mike Posma
Trener Jesenic Posma je v moštvo prinesel zmagovitega duha. Foto: MMC RTV SLO
Robert Kranjec
Čast, da vrže začetni plošček, je doletela skakalca Robija Kranjca. Foto: Iztok Novak

Čeprav se Jeseničani zavedajo, da je uvrstitev v končnico mogoča le še teoretično, so tekmo proti rdečim bikom, ki jih v tej sezoni še niso premagali, začeli z željo po zmagi.

Trener Mike Posma ni mogel računati na kaznovanega branilca Alexandra Dücka, bolnega Tomaža Razingarja in poškodovanega Roka Tičarja. Po poškodbi se je vrnil Marjan Manfreda.

Salzburg večino najboljših pustil doma
Salzburg je na Jesenice dopotoval nekoliko okrnjen, trener Pierre Paga se je odločil odpočiti nekatere nosilce igre pred zaključnim turnirjem celinskega pokala, zaradi katerega so tudi vnaprej odigrali 44. krog. V moštvu predlanskih prvakov je zaigral povratnik Andre Lakos.

Prvi dve tretjini sta minili v znamenju zamujenih priložnosti na obeh straneh. Jeseničani so delali veliko napak, a jih pomlajena ekipa Salzburga ni znala kaznovati oziroma se je izkazal vratar Dov Grumet-Morris, ob Makrovu junak tekme. Domači so več kot polovico druge tretjine presedeli na kazenski klopi, a gostje tega niso izkoristili, čeprav so prevladovali v strelih (13-7).

Več napadal Salzburg, zadele Jesenice
Železarji so v zadnjem delu tekme zamudili lepo priložnost za vodstvo. Med 44. in 46. minuto so imeli številčno prednost, Mitja Robar pa ni izkoristil natančne podaje Todda Elika. Najbolj vroče je bilo spet pred vrati Američana v rdečem dresu, ki pa se ni dal premagati. Še najbliže je bil Jonathan Filewich, ki je zadel okvir vrat. Edini zadetek je Makrov dosegel ob igri z igralcem več po podaji Jana Golubovskega in Elika. Mladega vratarja Salzburga Artioma Konovalova je premagal z močnim strelom ob levi vratnici.