Nashville je prišel do pete zaporedne zmage nad Los Angelesom. Predsi so resni kandidati za Stanleyjev pokal, Kingsi pa za prvi izbor na poletnem naboru. Foto: Reuters

Novinec Austin Wagner je redka svetla točka v porazni sezoni Los Angelesa. 21-letnik iz Calgaryja je v 23. minuti z desetim golom sezone poskrbel za izenačenje. Vendar je nato vajeti igre ob koncu 2. tretjine prevzel Colton Sissons: najprej je bil podajalec ob golu Craiga Smitha, nato pa je po samostojni akciji postavil še končni izid: Kings - Predators 1:3.

Sissons je do obračuna s Kralji na 16 tekmah zbral le eno točko, nato pa na eni dosegel gol in asistenco. "Verjetno je to najboljša tekma, ki smo jo odigrali v zadnjih tednih. Dobro smo se počutili od začetka do konca tekme, vsi smo stopili skupaj in odigrali, kot je treba," je po tekmi dejal Sissons.

LAK še 4 točke pred zadnjo Ottawo
Kralji so zabetonirani na zadnjem mestu Pacifiške skupine in Zahodna konference, kjer za predzadnjim Anaheimom zaostajajo za 7 točk. Po presenetljivi zmage Ottawe nad St. Louisom z 2:0, imajo zdaj Senatorji v boju za zadnje, 31., mesto NHL-a še 4 točke manj od LAK-a.

Anže Kopitar je na zadnjih 11 tekmah kar 9-krat ostal brez točkovnega prispevka, s čimer je po 69 tekmah pri 48 točkah. Foto: Reuters

Jetsi ugnali Bruinse
Nashville se nasprotno kot eden izmed šesterice iz najožjega kroga za končni naslov, bori z Winnipegom za vrh Centralne divizije. Jetsi so ohranili točko prednosti, ker so doma v osrednjem četrtkovem hokejskega dvoboju s 4:3 premagali Boston. Odločilni gol je v 54. minuti dosegel Nikolaj Ehlers, Mark Scheifele je prispeval gol in 2 podaji. Bruinsi pa so po izrednem točkovnem nizu 19 tekem, zdaj doživeli že tretji čisti poraz.

Zmagoviti preobrat Strel
Vodilna Tampa je nadoknadila zaostanek treh golov in na koncu s 5:4 porazila skromni Detroit. Steven Stamkos je vpisal gol in podajo ter se izenačil z Vincentom Lecavalierjem po številu golov v dresu Tampe. Oba sta zdaj pri 383. Najučinkovitejši hokejist NHL-a Nikita Kučerov je prispeval dva zadetka in je že pri 115 točkah sezone, Strele pa so dosegle 54. zmago. Prvak Washington je bil s 5:2 boljši od Philadelphie, z dvema goloma in asistenco se je izkazal Brett Connolly, Capitalsi pa so slavili osmič na zadnjih 9 tekmah.


LIGA NHL

Kopitar proti Nashvillu
Brez točk, -1, 2 strela v okvir, 1 blokiran poskus, 2 naleta, 2 izgubljena ploščka, 3 blokade, sodniški meti 12/20 (60%) v 21 izmenah za 21:49 igre.

TEKME 14. MARCA:

LOS ANGELES - NASHVILLE
1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Wagner 23.; Arvidsson 16., Smith 36., Sissons 38.

BUFFALO - PITTSBURGH 0:5

NY ISLANDERS - MONTREAL 2:1

PHILADELPHIA - WASHINGTON 2:5

OTTAWA - ST. LOUIS 2:0

DETROIT - TAMPA BAY 4:5

MINNESOTA - DALLAS 1:4

WINNIPEG - BOSTON 4:3

ARIZONA - ANAHEIM 6:1

SAN JOSE - FLORIDA 2:4


TEKME 15. MARCA:

TORONTO - PHILADELPHIA
COLUMBUS - CAROLINA
DALLAS - VEGAS
COLORADO - ANAHEIM
CALGARY - NY RANGERS
VANCOUVER - NEW JERSEY

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7154134112
Boston Bruins714220993
Toronto Maple Leafs704223589
Washington Capitals714222791
New York Islanders704122789
Pittsburgh Penguins713923987
Carolina Hurricanes693824783
Columbus Blue Jackets703928381
Montreal Canadiens713727781
Philadelphia Flyers703428876
Florida Panthers7031271274
Buffalo Sabres703031969
New York Rangers7028291369
New Jersey Devils712636961
Detroit Red Wings7124371058
Ottawa Senators712441654
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
San Jose Sharks714320894
Calgary Flames704320793
Winnipeg Jets704125486
Nashville Predators724027585
Vegas Golden Knights703827581
St. Louis Blues703627779
Dallas Stars703728579
Arizona Coyotes713630577
Minnesota Wild713330874
Colorado Avalanche7030281272
Chicago Blackhawks703130971
Edmonton Oilers703132769
Vancouver Canucks702932967
Anaheim Ducks722835965
Los Angeles Kings702537858