Ljubljančani so ta teden dvakrat zmagali, nato pa v Linzu doživeli pravo katastrofo. Foto: www.alesfevzer.com
Thomas Pöck
Thomas Pöck in soigralci so se veselili zmage na 309. koroškem derbiju. KAC je z izjemno igro v zadnji tretjini po zaostanku z 1:3 premagal Beljak s 6:3. Foto: MMC RTV SLO

Olimpiji se je najbolj poznala odsotnost prvega vratarja Olivierja Roya, ki ni branil zaradi bolezni. Za nameček so manjkali še Andrej Hebar, Žiga Pešut, Aleš Mušič in Stefan Chaput.
Zdesetkani zmaji so bili topovska hrana za gostitelje, ki so Tomaža Trelca prvič premagali že sredi druge minute. Grant Lewis je bil natančen z desne strani, plošček je poslal pod prečko. V 12. minuti je Mario Altmann lepo našel Daniela Oberkoflerja, ki je z bližine povišal na 2:0. Po četrt ure igre so blizu znižanja tudi Ljubljančani, vratarja Michaela Ouzasa je po strelu Mihe Logarja z modre črte rešila vratnica. 22 sekund pred koncem uvodne tretjine je Fabio Hofer sapretno spremenil smer ploščka pred vrati za 3:0.
Polom v drugi tretjini
Že v 58. sekundi druge tretjine je Hofer zadrsal okoli gola in prišel pred vrata, kjer je matiral Trelca. Pravi potop za zmaje se je začel s 27. minuto, ko so v zelo kratkem razmiku imeli domači štiri minute igralca več na ledu, saj je Gregor Koblar dobil dvakrat po dve minuti kazni zaradi igre z visoko palico. Linz pa je v tem elementu igre suveren in je davkrat premagal Trelca. Mladi vratar se je ob enem izmed posredovanj poškodoval, a ostal v golu do konca druge tretjine, ko je bilo na semaforju že 8:0.
Zorman debitiral v Ligi Ebel, morda bo branil tudi na Dunaju
Na začetku zadnjega dela je med vratnici stopil 18-letni Luka Zorman, ki je prejel še dva zadetka. Zadela sta Dan DaSilva in Oberkofler, 4.350 gledalcev je bilo navdušenih ob zmagi z dvoštevilčnim izidom in prevzemu vodstva na lestvici. Prvič na 469 tekmah Lige Ebel je Olimpija dobila deset golov. Razmerje v strelih na gol je bilo 49:20.
Ob nepravem času za Ljubljančane zdaj prihaja še eno težko gostovanje, Dunaj jih v torek pričakuje ranjen po domačem porazu s Fehervarjem (2:3). Fabian Dahlem upa, da se bo Roy pozdravil do tekme, poškodba Trelca ne obeta nastopa na Dunaju.