Jean Philippe Lamoureux  je blestel v vratih Olimpije s 43 obrambami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jean Philippe Lamoureux je blestel v vratih Olimpije s 43 obrambami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Justin Taylor
Justin Taylor je povišal na 3:0. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani so odlično začeli tekmo, saj so že v uvodnih štirih minutah dvakrat zadeli z dvema igralcema več na ledu. V polno sta merila Jamie Fraser in Anže Ropret, ki je plošček do gola popeljal prek celotnega igrišča.
Po hitrem začetku so se zmaji nato umirili, čeprav so imeli še nekaj lepih priložnosti za povišanje vodstva. Predvsem novinec Justin Taylor bi v šesti minuti iz neposredne bližine lahko matiral vratarja Ondreja Kacetla.
Lamoureux zaklenil vrata
Taylor je v 25. minuti z zvitim strelom vendarle povišal na 3:0, potem ko so se Ljubljančani ubranili dveh prednosti tekmecev, v 42. minuti pa je za 4:0 ob novem "power playu" zadel Brad Cole.
Čehi so sicer v drugi tretjini vzpostavili ravnotežje in v tem delu igre je imel precej dela vratar zeleno-belih Jean Philippe Lamoureux, a ga je opravil odlično. Ne David Bartoš ne Jan Trojan ga nista znala premagati po strelih iz neposredne bližine, Jan Lattner pa je v prodoru vse opravil sam, a tudi ni bil uspešen.
Prvi poraz Znojma po rednem delu tekme
Gostje so častni zadetek dosegli 15 minut pred koncem tekme. Ob izključitvi Damjana Dervariča in Johna Hughesa je ploščico v mrežo poslal Peter Puchner. Lamoureux je na koncu zbral kar 43 obramb!
Znojmo je do te tekme enkrat zmagal in dvakrat izgubil šele po podaljšku.