Igralci iz Tivolija so se tako maščevali Založanom za poraza na prvih dveh srečanjih in izenačili izid. Oslabljena Olimpija je povedla v 10. minuti, ko je bil iz bližine uspešen Andrej Hebar, v 34. minuti pa je na 2:0 iz protinapada povišal Aleš Mušič. V tretji tretjini poleg Dejana Kontreca (poškodba) pri Slaviji ni igral niti Jaka Avgustinčič, a so gostitelji kljub temu močno pritisnili in z igralcem več je znižal Petr Šlamiar.

V končnici je blestel vratar zmajev Aleš Sila, pol minute do konca pa je končni izid postavil Matej Badiura. Badiura je sam zadrsal proti praznemu domačemu golu in ko je bil le še pol metra oddaljen od njega, je streljal preko vrat, toda domači igralci so takrat na led vrgli palico, kar po pravilih pomeni, da so sodniki zadetek vseeno priznali. Odločilna tekma bo v torek ob 19.15.