Tilen Spreitzer
Tilen Spreitzer je bil junak nedeljskega večera v Tivoliju. Foto: MMC RTV SLO

0. Odločilni zadetek je dosegel Nik Pem v 34. minuti.

Izbranci Bojana Zajca so pred današnjim večerom zadnjič zmagali 27. novembra proti Beljaku s 4:3 po podaljšku. Šele tretjič v letošnji sezoni so osvojili vse tri točke.

Zdesetkana domača ekipa, v kateri je tako kot na prejšnjem dvoboju v petek proti Dornbirnu manjkalo precej nosilcev igre, je poskrbela za presenečenje proti ekipi z vrha lestvice. V vratih je blestel 19-letni Tilen Spreitzer, ki je zbral kar 45 obramb.

Mušič zadel vratnico
Ljubljančani so bili enakovredni v prvi tretjini, Spreizter je bil razpoložen ob nevarnih akcijah Bolzana, domači pa so imeli ob neučinkovitosti z igralcem več najlepšo priložnost celo ob igralcu manj, a je Aleš Mušič po protinapadu zadel vratnico.

Pem spreten pred vrati
Bolzano je imel v nadaljevanju premoč in več strelov, gostitelji pa so s srčno in borbeno igro dolgo vztrajali pri 0:0. Večjih priložnosti si sicer niso pripravili, so pa zdržali ob igralcu manj in tako nekoliko lažje zadihali po pritisku južnotirolske ekipe.

V 34. minuti je Žiga Pešut pripeljal plošček v napadalno tretjino in streljal mimo vrat. Sacha Guimond je prišel do strela, pred vrati pa je Nik Pem spremenil smer ploščka, ki je končal v mreži.

Minimalno vodstvo je dalo krila domačim, obenem pa spodbudilo tudi favorizirane goste. Pritisk pred Spreitzerjem je naraščal, do konca drugega dela pa so zmaji zdržali.

Velik pritisk Bolzana ni obrodil sadov
Zeleno-beli so vso zadnjo tretjino garali v obrambi in pomagali Spreitzerju ter prežali na protinapade. Najnevarnejši je bil Kristjan Čepon, pozneje še Guimond. V vratih je Spreitzer v zadnjih minutah branil sijajno, gostje so poskušali še brez vratarja, a ni jim uspelo izenačiti. 300 najzvestejših navijačev je konec tekme pričakalo na nogah, nazadnje pa so lahko za izjemno borbeno predstavo in zmago domačim namenili tudi zaslužen aplavz. Razmerje v strelih na vrata je bilo 13:45.

Prihodnji teden še trije krogi rednega dela
Do konca prvega dela Lige Ebel, kjer so Ljubljančani že dolgo obsojeni na zadnje mesto, so le še trije krogi. V sredo zmaji gostujejo v Innsbrucku.