Hokejisti Olimpije so prvič v letu 2017 ugnali Jeseničane. Pred tem so sedemkrat izgubili. Foto: www.alesfevzer.com
Robert Kristan
Jeseničan na delu v Ljubljani Robert Kristan je večji del tekme spravljal v obup domače napadalce. Na koncu je zbral 29 obramb. Foto: www.alesfevzer.com
Jesenice
Zmaji le dočakali zmago nad železarji

Olimpija je pred 2.800 gledalci povedla že po 26 sekundah igre. Matic Kralj je mojstrsko ustrelil precej z leve strani in presenetil Clarka Saundersa. Železarji so bili v nadaljevanju nevarnejši, a je v ljubljanskih vratih blestel Robert Kristan.

Zmaji so vodstvo povišali v 32. minuti. Andraž Zibelnik se je ob ogradi dokopal do ploščka, nato pa potegnil proti sredini in s strelom med nogama ukanil Saundersa. Razmerje strelov po dveh tretjinah je bilo 24:15 za domače.

Odločilni zadetek je padel v 48. minuti. Po strelu Nika Grahuta je plošček pred vrati zadel enega izmed gostujočih igralcev, spremenil smer in končal v jeseniški mreži.

Jeseničani v minuti dosegli dva gola in postalo je "vroče"
Ko je že kazalo, da je srečanje odločeno, je prvi igralec tekme Kristan v 59. minuti za vrati nespretno izbil plošček, tako da je ta prišel do Adisa Alagića, ki ga je pospravil v mrežo. 47 sekund pozneje pa je Jaka Sodja mojstrsko dosegel še drugi zadetek, ko je plošček z bekhendom poslal pod prečko. Do konca je bila dobra minuta. Jeseničani so vse moči usmerili v napad, a pri tem napravili napako. Miha Zajc je namreč prestregel plošček in zadrsal proti praznim jeseniškim vratom, a ga je podrl Miha Logar. Sodnika sta pet sekund pred koncem dosodila t. i. tehnični zadetek za 4:2. Razmerje v strelih je bilo 36:22 za gostitelje.

Slovenska tekmeca se bosta kmalu spet pomerila, saj bo nov derbi na sporedu že 6. januarja v dvorani Tivoli.