Frank Banham je bil tudi tokrat nerešljiva uganka za hokejiste Jesenic. Foto: Iztok Novak
Robins.
Takole je Robert Raymond Robins premagal Aleša Silo in dosegel peti gol za Jesenice. Foto: Iztok Novak
Žiga Pance.
Žiga Pance je bil eden izmed ključnih mož Olimpije. Dvema goloma je dodal še dve asistenci. Foto: Iztok Novak
Ultras Jesenice, Jesenice1, Podmežakla
Navijači Jesenic so skozi celotno tekmo upali na zmago, a je njihovim ljubljencem na koncu zmanjkalo časa. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Junak srečanja je bil Frank Banham, ki je včerajšnje rojstvo svojega drugega otroka proslavil s še drugim zaporednim "hat-trickom" v mrežo Olimpijinega največjega tekmeca. S tem je znatno pripomogel k dejstvu, da je na četrtem letošnjem medsebojnem derbiju končno slavila gostujoča ekipa. Trikrat se je med strelce vpisal tudi Andrej Makrov.

Tri minute, trije goli
V nabito polni Podmežakli so v 7. minuti prek Žige Panceta prvi zadetek dosegli Ljubljančani in utišali domače navijače. Že minuto kasneje so zmaji z igralcem več povedli z 0:2, ko je po podaji Jurija Goličiča plošček v mrežo pospravil Greg Kužnik. Vratar železarjev Gaber Glavič ni imel svojega dne, zato ga je v 10. minuti zamenjal Dov Grumet-Morris. Vseeno pa to železarjem ni kaj prida pomagalo, saj so gostje že hip zatem prek Travisa Brigleyja zadeli še tretjič.

Jesenice v drugi tretjini hitro odgovorile
Po šoku iz prve tretjine se je ekipa Mika Posme hitro pobrala in takoj odgovorila na visoko vodstvo Olimpije. Temu sta pripomogli tudi izključitvi Harlana Pratta in Kevina Mitchella iz prve tretjine, tako da so železarji izid prek Makrova z dvema igralcema več znižali na 1:3. Že tri minute kasneje je domače navijače na noge dvignil Marjan Manfreda, ki je po podaji branilca Sabahudina Kovačeviča rutinirano ugnal Aleša Silo in napovedal preobrat, do katerega pa vendarle ni prišlo.

Brigleyjev hladen tuš
Navijači v Podmežakli so z glasnim navijanjem vzpodbujali svoje ljubljence, a so v 30. minuti doživeli hladen tuš, ko je na 2:4, po Pancetovi podaji, povišal Travis Brigley. Takoj zatem je sodnik za dve minuti izključil Franka Banhama, z igralcem več pa so Jeseničani izid znova znižali - še drugič se je med strelce vpisal Markov.

Banhamov drugi zaporedni 'hat-trick'
Sledile so minute Franka Banhama! Najprej je v 37. minuti v kombinaciji s Pancetom prvič premagal domačega vratarja, dve minuti kasneje pa po povratni podaji še drugič. Tudi tretjo tretjino so bolje začele Jesenice, ki so izid prek Mitje Robarja znižale na 4:6, a je že pol minute kasneje s strelom z razdalje na najboljši možen način odgovoril Banham in vknjižil še drugi hat-trick zapored.

Razburljiva končnica
Hokejisti so na obeh straneh poskrbeli za fantastično končnico, polno zadetkov. Olimpijina prednost treh zadetkov je kaj kmalu skopnela na +1, za to pa sta poskrbela Robert Raymond Robins v 46. in Andrej Hebar v 57. minuti. Podmežakla je eksplodirala, a je kmalu sledil še drugi hladen tuš, ko je že nekaj trenutkov kasneje, po odlični podaji Brigleyja in srečnem odboju od Grumet-Morrisa, drugi gol na tekmi zadel Pance.

Deset sekund do konca neverjetnega derbija se je še tretjič med strelce vpisal Makrov, a je za povratek domačim enostavno zmanjkalo časa.