Žan Us
Žan Us, otrok kranjskega Triglava, ki pa je dve sezoni (2015‒2017) branil tudi na Jesenicah, je v Podmežakli zaklenil vrata. Foto: www.alesfevzer.com
Andrej Tavželj
Kapetan Andrej Tavželj je bil razglašen za najboljšega igralca v domači ekipi. Po tekmi ni skrival razočaranja nad pristopom ekipe. Foto: www.alesfevzer.com
Hokejisti Olimpije utišali Podmežaklo

Pred tekmo so navijači Jesenic na tribunah kultne dvorane Podmežakla razvili velik transparent s številko 70, ki ponazarja 70 let organiziranega hokeja na Jesenicah.

Uvodni plošček na "praznični dan" je vrgel Klemen Košir, sin legendarnega jeseniškega navijača in trobentača Avsenikov Franca Koširja.

Olimpija hitro povedla z 2:0
Olimpija je sijajno odprla tekmo. Aljaž Chvatal je v 4. minuti zadel za vodstvo gostov, ko je že v padcu spravil plošček za hrbet Clarka Saundersa. V 7. minuti je Aleš Kranjc povišal na 2:0, potem ko je silovito pod prečko zadel z modre črte. Kranjc je izkoristil številčno premoč, saj je bil izključen Nejc Stojan.

Koren povišal vodstvo
Zmaji so v 23. minuti povišali vodstvo. Kristjan Čepon je ob ogradi prišel do ploščka in ga poslal na drugo stran, kjer je Gal Koren s strelom za bližnjo vratnico matiral Saundersa. Jeseničani so v nadaljevanju napadali za gol(a) priključka, a je v vratih zmajev blestel Žan Us.

Zajc prisilil Jeseničane v avtogol
Olimpija je dokončno zapečatila usodo Jeseničanov v 50. minuti, ko je Miha Zajc lepo prodrl pred jeseniška vrata, kjer so na koncu nespretni domači branilci spravili plošček za hrbet Saundersa. Končno razmerje strelov je bilo 28:26 za Olimpijo.

Us: Trdo delo se je obrestovalo
"Trdo smo delali in se je obrestovalo. Imamo že kar nekaj zaporednih zmag, doma še nismo izgubili. Vidi se, da dobro delamo, smo zelo povezani kot ekipa, imamo dobro kemijo. Nimamo se ničesar bati in mislim, da gremo lahko z optimizmom v naslednji del sezone,"
je bil po koncu tekme vesel vratar Olimpije Us. Olimpija je niz zmag povišala na osem.

Glavič: Olimpija boljša, hitrejša in močnejša
Na drugi strani pa Jesenice prvič letos niso zadele. "Dejstvo je, da je bila Olimpija boljša, hitrejša in močnejša, zato je tudi zmagala. Olimpija je praktično vzela vse stvari, ki smo jih imeli lansko leto, vključno z nekaterimi igralci in mi bomo morali poiskati odgovor na to, v zelo kratkem času," pa je po tekmi dejal trener Jesenic Gaber Glavič, ki je dodal tudi, da meni, da javnost preveč podcenjuje alpsko ligo.

Naslednji derbi bo 25. novembra v Hali Tivoli.