Cavosie je železarje popeljal v (kratkotrajno) vodstvo. Foto: Iztok Novak
Rok Tičar
Jeseničani za večnimi tekmeci iz Ljubljane zaostajajo za pet točk. Foto: Iztok Novak
Matt Higgins
Higgins je dosegel vodilni zadetek, pred koncem pa zapravil lepo priložnost za izenačenje. Foto: MMC RTV SLO
Jan Chabera
Chabera se je na svoj 27. rojstni dan znova izkazal. Foto: MMC RTV SLO
Robert Kristan
Kristan je polovil 94 odstotkov strelov na svoj gol (48). Foto: Iztok Novak

Po zmagi na 435. večnem derbiju so Jeseničani upali, da bodo začeli zmanjševati zaostanek za 8. mestom, ki še vodi v končnico. V Podmežaklo je prišel Linz, ki je lovil svojo četrto zmago in jo tudi ulovil. Začelo se je bolje za Jeseničane; Alexa Westlunda je v 17. minuti premagal Marc Cavosie, ki je zadrsal izza gola in poslal plošček med nogama vratarja Linza. Manj kot pol minute pozneje so gostje izenačili z zadetkom kapetana Philippa Lukasa, ki se je sam znašel pred Michalom Fikrtom.

Linz kaznoval igro brez vratarja
Na začetku druge tretjine je ob drugem poskusu Mika Bayracka Linz rešila vratnica. Avstrijci so povedli, ko je Fikrtu ušel plošček ob strelu Martina Grabher Meierja. V zadnji četrtini so gostje povečali vodstvo. Po strelu Justina Kellerja je ploščica zadela zunanji del mreže, se odbila v Fikrta, ki je ležal na tleh, in končala v golu. Zadetka Brada Purdija sodnik po ogledu videoposnetka ni priznal.

Minuto in pol pred koncem so domači poskusili brez vratarja, v zadnji minuti je v gneči pred vrati Westlunda po strelu Roka Tičarja znižal Douglas Nolan. Zmago Linza je z zadetkom v prazna vrata šest sekund pred koncem potrdil Gregor Baumgartner.

Izjemna obramba Chabere
Olimpija je odpotovala v Zagreb z željo, da po Celovcu in Dunaju tudi ona utiša okoli 15.000 navijačev Medveščaka in se maščuje za zadnji poraz v hrvaški prestolnici (7:1). Kljub boljši igri kot na zadnjih dveh domačih tekmah se Ljubljančani proti neposrednemu tekmecu za končnico vračajo s porazom, poleg tega pa jih je Medveščak še prehitel na lestvici.

Jan Chabera se je izjemno izkazal ob strelu Grega Daya in z lovilko ujel plošček, medtem ko so Zagrebčani že slavili zadetek. Čeh, ki je praznoval rojstni dan, je še nekajkrat rešil Olimpijo, nevarni so bili predvsem streli Johna Hecimovica, Daya in Christoperja Powersa. Ljubljančani so povedli z zadetkom Matta Higginsa, ki mu osamljenemu ni bilo težko zadeti prazne mreže po lepi podaji Johna Hughesa.

Zmaji so vodstvo držali do 30. minute, ko je bil izključen Higgins. Joel Prpic je podal nazaj do Johna Hecimovica, ki je močno streljal v levi vratarjev kot in zadel. Olimpija je pritisnila, v protinapadu pa je iz polobrata zadel Frank Banham. Robert Kristan je pet minut pred koncem drugega dela ubranil kazenski strel Žigi Pancetu, ki so ga zrušili, ko je krenil proti vratom "Lixa".

Higgins zadel vratnico
Zagrebčani so Ljubljančane uspešno ustavili s hitrim zadetkom v zadnji tretjini, uspešen je bil Kinasewich. Odgovor je bil hiter, tri minute pozneje je znižal Jure Stopar. Gostje so skušali doseči še tretji gol, pri tem pa puščali preveč prostora pred svojim golom, kar je v 50. minuti izkoristil mladi Mislav Blagus.

Nekaj upanja je zmajem vlil gol Hughesa v 53. minuti. Kmalu zatem je prvi strel Higginsa Kristan ubranil, drugi strel pa se je ustavila vratnica. Olimpija je močno napadla, a v primerjavi z derbijem, ko je dve sekundi pred koncem zadel Higgins, kljub nekaterim lepim priložnostim ni izsilila podaljška.