Olimpija se bo zdaj posvetila domačemu prizorišču, kjer jih v finalu pokala in najbrž tudi državnega prvenstva čakajo Jeseničani. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so bili že nekaj časa brez možnosti za končnico. Na Češko so pripotovali še brez poškodovanega kapetana Aleša Mušiča.

Domači so za uvrstitev v končnico potrebovali zmago in že v prvi tretjini, ko so zabili štiri gole, razrešili vse dvome. Po tretjem golu je v vratih Olimpije Jeffa Frazeeja zamenjal mladi Tilen Spreitzer, ki je moral do konca še štirikrat po plošček v svojo mrežo. Končno razmerje strelov je bilo 42:23 za domače.

Olimpija se kljub slabi sezoni lahko tolaži z dejstvom, da so se v drugem delu izognili zadnjemu mestu, ki je ob porazu Fehervarja v Beljaku pripadlo Madžarom.

Dunaj izbral Innsbruck
Po koncu vseh tekem je bil na Dunaju izbor tekmecev v uvodnem krogu končnice. Dunajčani, ki so premagali Innsbruck s 3:1 in si zagotovili prvo mesto, so si za nasprotnika v četrtfinalu malce presenetljivo izbrali prav morske pse. Capitalsi so si že zagotovili mesto v Ligi prvakov v naslednji sezoni.

Ograjenšek junak v Gradcu
Drugi je izbiral Salzburg, ki brani naslov v razširjenem avstrijskem prvenstvu. Rdeči biki so izbrali Gradec, ki je zmagal v kvalifikacijski skupini. Za končnico je trepetal vse do zadnje minute. Dornbirn je po zaostanku z 0:3 izenačil na 3:3 in imel veliko priložnost za 4:3, ko je v zadnjih minutah igral brez vratarja. Za odločitev je 14 sekund pred koncem poskrbel Ken Ograjenšek, ki je s polovice zadel prazno mrežo in veliko veselje 3.700 gledalcev v prenovljeni dvorani Merkur se je začelo.

Celovčani so se odločili za Orle
Tretji je izbiral KAC. Menedžer Dieter Kalt je izbral Orle iz Znojma. Celovčani so pred dvema letoma Čehe v četrtfinalu izločili s 4:1 v zmagah. Linzu je tako ostal Bolzano, ki je igral zelo slabo v drugem delu, a je v končnici vedno neugoden tekmec. V zadnjih dveh sezonah je Črnim krilom uspelo izločiti Bolzano v napetih serijah (4:3 in 4:2 v zmagah).