Športni direktor Jože Kovač je bil že pred dolgo potjo zaskrbljen. V naslednjem tednu bo zelo verjetno pripeljal okrepitev na položaju branilca, saj je sezona za Marka Čepona zaradi poškodbe kolena že končana. Poleg Tadeja Čimžarja si je prst zlomil tudi Nik Simšič. Poškodovana sta tudi vratar Paavo Hölsä in Mark Sever, manjkal je tudi Luka Zorko.

Vseeno so imeli Ljubljančani premoč, zbrali so precej več strelov (26:37). Razpoloženi domači vratar Gianluca Vallini se je izkazal s 35 obrambami. V vratih zmajev je bil znova Tilen Spreitzer.

V prvem delu so morali loviti zaostanek, ko so domači povedli ob številčni prednosti v 16. minuti. Ko je na kazenski klopi sedel Anej Kujavec, je mrežo zatresel Marco Rosa.

Ropret ujel strelsko formo
Anže Ropret, ki je v zadnjem mesecu dni v odlični formi, je izenačil v 24. minuti po podaji Luke Ulamca. Tri minute zatem je Martin Bohinc v 27. minuti poskrbel za vodstvo ob prednosti igralca več. Olimpija je imela zelo slab "power play" na začetku sezone, na zadnjih treh domačih tekmah v Tivoliju so to prvino igre malce izboljšali. Gostitelji so se vrnili in še pred drugim odmorom izid znova izenačili. Natančen je bil Lorenzo Casetti.

Polončič zelo hitro tvegal brez vratarja
Aleksandar Magovac, ki je v torek proti Rittnu dosegel prvi zadetek v Alpski ligi, je bil v 51. minuti izključen zaradi igre z visoko palico. Alex Frei je unovčil prednost igralca več. Rosa je nato povišal na 4:2 in Gregor Polončič se je že tri minute in pol pred koncem odločil, da poskuša ujeti priključek brez vratarja. Tveganje se ni obrestovalo, saj je Stefano Marchetti zadel v nebranjeno mrežo Ljubljančanov.

V ponedeljek čaka Ljubljančane novo gostovanje. Fassa je v spodnjem delu lestvice in ima slabšo ekipo od Asiaga, ki pa v sredo prihaja v dvorano Tivoli.