Aleksander Ovečkin še naprej postavlja nove strelske mejnike. Po lanskem prvem Stanleyjevem pokalu si več kot očitno želi že letos še drugega. Foto: Reuters

Tampa Bay je že pred časom osvojil predsedniški pokal za najboljšo ekipo rednega dela, s čimer bo prvi nosilec prihajajoče končnice Lige NHL, ki se bo začela 10. aprila. Strele so s porazom izgubile možnost, da bi popravile zgodovinski točkovni rekord Detroita iz sezone 1995/96, ko so Rdeča krila s slovito rusko peterko zbrala kar 132 točk. Še vedno pa lahko podrejo absolutni rekord Montreala 1976/77 po številu zmag.

Lightning z Nikito Kučerovom, Stevenom Stamkoskom, Victorjem Hedmanom in Andrejem Vasilevskim ima izredno malo slabosti. A v zadnjih tednih se je kot največja hiba čete Jona Cooperja, ki je pred kratkim prejel povišico in podaljšanje trenerske pogodbe, pojavil slab začetek tekem.

In Washington je v soboto to s pridom izkoristil: po zaslugi Nicklasa Backstroma in TJ Oshieja, ki sta zadela po dvakrat, so Capitalsi do sredine teke povedli s 4:0. A Tampa je nato pokazala svojo silno željo po dokazovanju in z goloma JT Millerja in Tylerja Johnsona nakazala možnost, da še desetič v sezoni zaostanek po 40 minutah v zadnjih tretjini spremeni v zmago.

Ovečkin ob boku Bossyja in Gretzkyja
Takrat pa je udaril kapetan prvakov Aleksander Ovečkin. V 55. minuti je dočakal veliko priložnost, prvič je Vasilevski še branil, ko pa je plošček po zaslugi Backstroma in Oshieja naredil še en krog, je Ovečkin dosegel jubilejni 50. gol sezone. S tem je Aleksander Veliki že osmič v karieri presegel magično mejo in se pridružil dvema najboljšima strelcema v zgodovini NHL-a Miku Bossyju in največjemu Waynu Gretzkyju, ki imata sicer devet sezon s po 50 goli in več.

Ovečkinov 50. gol sezone za 5:2 pri vodilni Tampi

Prvi golgeter sezone je dve minuti zatem ob igralcu več iz svoje pisarne na vrhu levega kroga za sodniške mete postavil še piko na i z 51. golom za 6:2. Tampa je sicer podpisala predajo, a je svoj delež moral dodati še najučinkovitejši igralec lige Nikita Kučerov z 39. golom in s 122. točko na 78. tekmi sezone še bolj utrdil vodstvo na lestvici najnevarnejših hokejistov NHL-a.

V podaljšku kot v šampionskih obračunih
Sobotni hokejski večer se je sklenil v Los Angelesu z obračunom dveh padlih velesil: Kings - Blackhawks. Chicago je dvakrat povedel, Los Angeles pa izenačil. Odločitev je padla v zadnjih sekundah podaljška: vsega 12 sekund pred iztekom 65 minut so Kralji še zadnjič pritisnili, Anže Kopitar je odložil plošček za Drewa Doughtyja, ki je z bombo zatresel za 3:2. Zmaga za spomin na leti 2013 in 2014, ko sta kluba odigrala dva epska konferenčna finala Zahoda, boljši pa je nato osvojil Stanleyjev pokal.

Z izkupičkom 4-1-1 na zadnjih šestih tekmah so Kralji sicer pokazali nekaj ponosa in boja do zadnjega, a hkrati so se odpovedali prostemu padu na zadnje, 31., mesto NHL-a, ki ga s petimi točkami manj trdno drži Ottawa. Sočasno je LAK zdaj le še točko za 29. New Jerseyjem.


Kopitar proti Chicagu
36. podaja sezone za 57. točko. -1, 1 blokiran strel, 2 mimo, 1 nalet, sodniški meti 15/26 (58%) v 29 izmenah za 23:32 igre.

LIGA NHL

TEKME 30. MARCA

LOS ANGELES - CHICAGO 3:2 - podaljšek
Wagner 37., Amadio 56., Doughty 65. (podaja Kopitar); DeBrincat 22., Gustafsson 44.

CAROLINA - PHILADELPHIA 5:2

BOSTON - FLORIDA 1:4

OTTAWA - TORONTO 4:2

TAMPA BAY - WASHINGTON 3:6
Miller 38., Johnson 44., Kučerov 60.; Backstrom 8., 28., Oshie 11., 16., Ovečkin 55., 57.

NEW JERSEY - ST. LOUIS 2:3 - podaljšek

NY ISLANDERS - BUFFALO 5:1

WINNIPEG - MONTREAL 1:3

NASHVILLE - COLUMBUS 2:5

SAN JOSE - VEGAS 4:3 - podaljšek

EDMONTON - ANAHEIM 1:5

VANCOUVER - DALLAS 3:2 - kazenski streli


TEKME 31. MARCA

PHILADELPHIA - NY RANGERS
PITTSBURGH - CAROLINA
ARIZONA - MINNESOTA
BUFFALO - COLUMBUS
DETROIT - BOSTON
SAN JOSE - CALGARY


Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7859154122
Boston Bruins7847229103
Washington Capitals7947248102
New York Islanders794626799
Toronto Maple Leafs784526797
Pittsburgh Penguins7842251195
Carolina Hurricanes784328793
Columbus Blue Jackets784430492
Montreal Canadiens794229892
Philadelphia Flyers783733882
Florida Panthers7935321282
New York Rangers7730341373
Buffalo Sabres7831371072
Detroit Red Wings7830381070
New Jersey Devils7929401068
Ottawa Senators782844662
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames7848237103
San Jose Sharks784425997
Winnipeg Jets784529494
Nashville Predators794429694
St. Louis Blues784228892
Vegas Golden Knights794230791
Dallas Stars794131789
Colorado Avalanche7836291385
Arizona Coyotes783733882
Minnesota Wild783633981
Chicago Blackhawks7834331179
Vancouver Canucks7934351078
Edmonton Oilers783435977
Anaheim Ducks8033371076
Los Angeles Kings782940967