Z 11 goli je Aleks Ovečkin na drugem mestu v ligi. Enega več je dosegel David Pastrnak. Foto: Reuters

Po 14 tekmah imajo hokejisti iz ameriške prestolnice, ki so na zadnjih sedmih tekmah šestkrat zmagali, zdaj 21 točk, s čimer so na vrhu Lige NHL. Na devetih torkovih tekmah je le Washington slavil v gosteh. "Moja naloga je streljati, kreirati in zadevati za moje moštvo. Če sem odprt, soigralci vedo, da sem tam. Če me tesneje pokrivajo, je nekdo drug odprt, zato smo zgradili našo kemijo in tako dosegamo veliko golov," je povedal 34-letni Ovečkin.

V Scotiabank Areni so se sicer Capitalsi po vsega 40 sekundah znašli v zaostanku. Auston Matthews si je izboril ploščico za gostujočimi vrati, jo podal Andreasu Johnssonu, ki jo je spravil za hrbet Bradena Holtbyja. 11. minuta je tekla, ko je Ovečkin z leve na desni strani našel Johna Carlsona, ki je z diagonalnim strelom premagal Frederika Andersena. V 28. minuti so gostje izkoristili prednost dveh igralcev več na ledu. Ovečkin je na modri črti podal Carlsonu, ki je še drugič zatresel mrežo.

33 sekund pred iztekom druge tretjine je ploščico po podaji Tysona Barrieja v mrežo iznajdljivo preusmeril Matthews. V drugi minuti zadnje tretjine je Matthews zadel še ob številčni premoči Toronta, ki je povedel s 3:2. Dobri dve minuti pozneje je mojstrsko prodrl T. J. Oshie, ki je ploščico po izjemnem preigravanju popeljal prek celotne ledene ploskve, Ovečkin pa je pred vrati dokončal delo in dosegel deseti zadetek v sezoni. Odločitev je padla v podaljšku, ko je minuto pred koncem dodatka s silovitim diagonalnim udarcem ob "powerplayu" plošček pod prečko pospravil Ovečkin.