Dvojec Ovečkin-Knuble je potopil prvake v 3. minuti podaljška. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin (Washington)
24-letni ruski levokrilni napadalec je na 51 tekmah zabil že 42 golov, na lestvici strelcev vodi s 86 točkami, najboljši pa je tudi v kategoriji +/- s +41. Foto: Reuters
Ovečkin in Crosby
Sidney Crosby je lani v 7. tekmi konferenčnega polfinala popeljal Pens do zmage nad Capsi, ki si letos želijo maščevanja. Foto: EPA
Marco Sturm (Boston Bruins)
Boston je pred obračunom v Montrealu izgubil kar 10 zaporednih tekem. Foto: Reuters

Po dveh golih Crosbyja in Jordana Staala so prvaki Lige NHL po 35 minutah derbija sredi s snegom zametane prestolnice ZDA vodili s 4:1. A Capitalsi niso želeli zkončati zmagovitega niza s porazom proti tekmecem iz Pensilvanije. Eric Fehr je še pred koncem 2. tretjine zmanjšal na znosnih 2:4, nato pa je stvari v svoje roke vzel kapetan gostiteljev.

Knuble izničil vratnico
Ovečkin je z dvema hitrima streloma iz zapestja v 3. tretjini izenačil in dosegel prvi "hat-trik" sezone. Dramatično srečanje se je prevesilo v podaljšek, ko je bil v 63. minuti zaradi visoke palice pri gostih izključen olimpijec ZDA Brooks Orpik. V igri 4:3 je "Ovie" sprožil z razdalje pravo bombo, plošček se je odbil od vratnice, prisebni Mike Knuble pa je med nogami vratarja M. E. Fleuryja potisnil plošček čez črto. Washington je tako dobil še drugo medsebojno srečanje v rednem delu, 21. januarja je bilo v Pittsburghu 6:3 za goste.

Nori kapetan lačen zmag
"Ljudje so dobili to, za kar so plačali. Največji zvezdi igre sta blesteli. Napetost, vznemirjenje, fizična igra in strast na obeh straneh. To je vse tisto, kar je pomembno v hokeju," je bil po veličastni predstavi obeh moštev prešerne volje trener Washingtona Bruce Boudreau. "Ovie je bil nor. Vzel je moštvo na svoj hrbet ter nas ponesel k novi zmagi," je Fehr hvalil kapetana Washingtona, ki je na 18 tekmah, od kar 24-letni Moskovčan nosi črko C izgubil le eno samo tekmo.

Prvaki z avtobusom v prestolnico
S tremi goli in podajo je bil Ovečkin prvo ime tekme, ki ji je zaradi snežnega meteža grozilo, da bo celo prestavljena oz. odpovedana, saj so zaprli vsa mestna letališča in javni promet. Pittsburgh je dan prej igral v Montrealu, nato so hokejisti leteli v Newark in se zatem z avtobusom po zasneženih cestah 4 ure prebijali do Washingtona.

Ogrožen rekord Pingvinov
Capitalsi so s 14. zaporedno zmago izenačili tretji najdaljši niz v zgodovini lige (Boston 1929/30) in samo še za tri zmage zaostajajo za nizom Pingvinov iz sezone 1992/93. Washington trenutno deluje nepremagljivo, vendar se ne sme pozabiti nekaj, kar Pingvini dobro vedo: zmagovalec Stanleyjevega pokala februarja še ni znan.