Olivier Roy
Vratar Olivier Roy je znova odlično opravil delo, saj je zbral 47 obramb. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je pogumno začela srečanje pri zadnjeuvrščenem Gradcu, ki ga je pred kratkim okrepil slovenski reprezentant Sabahudin Kovačević. Zmaji so imeli v prvi tretjini dve priložnosti, a Anžetu Ropretu in Juretu Sotlarju ni uspelo matirati Sebastiana Dahma.

Prvenec Pema v Ligi Ebel
V 26. minuti pa vodstvo domačih. Žiga Pešut je bil sumljivo izključen, kar je izkoristil Peter MacArthur za vodilni gol. V mrežo je potisnil odbiti plošček po strelu Kovačevića z modre črte.
Zmaji so nato neuspešno napadali vse do 54. minute, ko je odbitek v mrežo za svoj prvi gol v Ligi Ebel pospravil Nik Pem.

Koblar in Pešut kaznovala napako domačih
V podaljšku je igra štiri minute in pol potekala z eno samo prekinitvijo, po prekinitvi v 65. minuti v za Ljubljančane prvi igri v sezoni po novih pravilih v podaljšku 3-3 pa so domači storili grobo napako. Šli so na menjavo, Gregor Koblar pa je s Pešutom ušel v protinapad in po natančni podaji je Pešut zatresel prazno mrežo.

Razmerje strelov je bilo 48:31 za domače, kar pomeni, da se je znova izkazal vratar Oliver Roy, ki je zbral 47 obramb.
"Vse tri tretjine je bila tekma zelo izenačena. Gradec je zelo srečno povedel, a nas to ni zmedlo, še naprej smo igrali svojo igro. Zasluežno smo izenačili, v podaljšku pa se lahko vse zgodi, saj je malo igralcev v polju," je bil zadovoljen Roland Kaspitz.

Olimpija bo v nedeljo gostovala še v Znojmu.