San Jose se je ekspresno oddolžil St. Louisu za poraz na drugi tekmi. Foto: Reuters

Karlsson je odločil tekmo, potem ko je Timo Meier podal plošček pred vrata z roko, a tega sodniki niso opazili. Plošček je prišel do Gustava Nyquista, ki je podal do Erikssona. Ta je drugič na tekmi matiral Jordana Binningtona.

Igralci St. Louisa so silovito protestirali, saj so menili, da bi morala biti igra prekinjena, ko je Nyquista dobil plošček. Sodniki so se posvetovali in odločili, da gol velja. "Ta akcija ni videopreverljiva. Lahko berete med vrsticami, si mislite, kar hočete, a dejstvo je, da sodniki v takih situacijah niso upravičeni do videoposnetka" je povedal nadzornik Lige NHL Kay Whitmore.

Trener St. Louisa Craig Berube je bil razumljivo besen: "Nobene razlage nisem dobil od sodnikov. Kaj si vi mislite? Nobenega razloga ni, da sprašujete mene. Nimam nič dodati."

San Jose se je izvlekel tudi v rednem delu, saj je izenačujoči gol dosegel 61 sekund pred koncem, ko so z ledu umaknili vratarja. To je bil tudi edini zadetek v zadnji tretjini.

Prva tretjina je z 2:0 pripadla Sharksom, druga s 4:1 St. Louisu, ki je dobil prejšnjo tekmo v San Joseju.