Takole je Anže Kopitar ukanil Jonathana Berniera. Foto: Reuters

Kralji so po uvodnem porazu v podaljšku proti San Joseju pred svojimi navijači premagali Detroit s 4:2.

Potem ko sta mreži v prvi tretjini mirovali, je Red Wingse načel prav Kopitar, ki je zadel v 25. minuti po podaji Ilije Kovalčuka. To je bila prva točka Rusa po vrnitvi v Ligo NHL oziroma od leta 2013. 35-letnik je na 818. tekmi vknjižil 400. podajo v najmočnejši hokejski ligi na svetu.
Štiri minute pozneje je izid poravnal Anthony Mantha. Za prednost Los Angelesa pred zadnjim odmorom je gol dosegel Paul LaDue. V 50. minuti je na 3:1 povišal Alex Iafallo, a je za napeto končnico v 57. minuti poskrbel Dylan Larkin. Končni izid je 21 sekund pred koncem s svojim drugim golom na tekmi postavil Iafallo.

V vratih Kraljev se je izkazal jack Campbell, ki je zaustavil 36 od 38 strelov. 26-letnik je v vratih zamenjal Jonathana Quicka, ki se je poškodoval na treningu in ga je Los Angeles uvrstil na listo poškodovanih. Koliko časa bo odsoten, še ni znano. Na drugi strani je Jonathan Bernier obranil 21 strelov.

LOS ANGELES - DETROIT 4:2
Kopitar 25., LaDue 37., Iafallo 50., 60.; Mantha 29., Larkin 57.

CAROLINA - NY RANGERS 8:5
CHICAGO - TORONTO * 6:7