Kapetan Washingtona Aleksander Ovečkin ostaja pri 49 golih v sezoni, s čimer je prvi golgeter lige, a cilj je, da še osmič v karieri preseže mejo 50 golov. Foto: Reuters

Carolina, ki je hit zadnjih dveh mesecev hokejske sezone, je dvakrat vodila, a v zadnjih 20 minutah je Washington obrnil tekmo. Že v 42. minuti je po natančni globinski podaji Jevgenija Kuznjecova spretni Jakub Vrana z bekhendom izenačil, slabih pet minut pred koncem pa je branilec Nick Jensen prestregel plošček in hitro sprožil z razdalje, pred vrati pa je Nic Dowd podstavil palico za zmagoviti gol.

Pomembna je uvrstitev v končnico, ne mesto nosilca
"Izredno, smo navdušeni. Odlično bo spet igrati končnic
o," se je smejalo mlademu Čehu Vrani, ki prevzema vse pomembnejšo vlogo v moštvu branilcev naslova. "Več kot igraš, bolj se zavedaš, da vloga nosilca ni tako pomembna. Cilj je uvrstitev v končnico, kar nam je zdaj tudi uradno uspelo," je zdaj že izkušeni vratar Braden Holtby povedal osnovno resnico ‒ Capsi so v eri Aleksandra Ovečkina trikrat osvojili predsedniški pokal, a nato pogoreli, lani pa jim nihče ni pripisoval veliko možnosti, so pa končno premagali Pittsburgh in nato v velikem slogu prvič v klubski zgodovini osvojili Stanleyjev pokal.

Ob Washingtonu so na Vzhodu uradno v končnici še Tampa Bay in Boston, na Zahodu so že potrjeni udeleženci playoffa Calgary, San Jose, Winnipeg in Nashville.

Anže Kopitar je preigral kar 26 minut, a ostal brez novih točk. Na 76 tekmah sezone je najboljši slovenski hokejist prispeval 56 točk. Foto: Reuters

Odločil Pearsson, še na začetku sezone Kralj
Daleč, daleč od bojev za sveti gral hokeja je Los Angeles. Trdno zadnje moštvo Zahodne konference je po obrambni blamaži pri Edmontonu (4:8) doživelo drugi zaporedni poraz. Turnejo po zahodni Kanadi so Kingsi sklenili z neuspehom po izvajanju kazenskih strelov pri Vancouvru (2:3*).

Kapetan Kraljev Anže Kopitar je ostal brez točke za poražene goste, sprožil je dva strela na vrata tekmecev v kar 25 minutah in 50 sekundah igre, vratar tekmecev Thatcher Demko (37 obramb) pa mu je ubranil tudi kazenski strel.

Dustin Brown je že vso kariero član Los Angelesa, katerega kapetan je tudi bil ob obeh osvojitvah Stanleyjevega pokala leta 2012 in 2014, Foto: Reuters

Srečanje v Vancouvru je v četrti seriji kazenskih strelov odločil Tanner Pearson, ki je večino kariere preigral za Los Angeles, od koder je v tekoči sezoni bil najprej prodan v Pittsburgh, od tam pa v Vancouver. Quintin Hughes, kot sedmi je bil izbran na lanskem naboru novincev, je na svoji prvi tekmi v NHL-u podal in tako igranje v najmočnejši hokejski ligi na svetu začel s točko. Njegov mlajši brat Jack Hughes velja za favorita za prvega izbranca na letošnjem izboru, kjer bo velike možnosti za št. 1 imel ravno Los Angeles. Na ligaški lestvici je LAK 30., pet točk pred zadnjo Ottawo.

Brown novi rekorder po številu tekem za LAK
Kralj Dustin Brown je igral na 1112. NHL-tekmi in na prvem mestu večne lestvice kluba iz Los Angelesa prehitel Dava Taylorja. "Na kaj takega običajno ne pomisliš, lep mejnik, nikoli si nisem mislil, da bom prišel tako daleč. Danes sem, vendar na vse skupaj gledam tudi z mero ponižnosti, treba je skloniti glavo in delati naprej ... Danes smo izgubili, čeprav smo imeli priložnosti. Morali bi imeti malo več ubijalskega instinkta v sebi, da bi ob koncu rednega dela in v podaljšku izkoristili dve priložnosti z igralcem več na ledu. Prav tako nas žal ne bo v končnici," je po tekmi povedal Brown.

LIGA NHL

TEKME 28. MARCA

Kopitar proti Canucksom

Nič točk, +/- 0, 2 strela v okvir, 1 zgrešen poskus, po 1 ukraden in izgubljen plošček, 1 blok, sodniški meti 11/23 (48 %) v 27 izmenah za 25:50 igre.