Jonathan Quick je že pozabil na soboto in ima po 21 tekmah odlično statistiko: izkupiček 15-5-1 in 93,3 % ubranjenih strelov ter le 1,83 prejetega gola na tekmo. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je v zadnjih dveh tednih v odlični formi, v tem času je na petih tekmah dosegel pet golov in zbral tri podaje, s čimer je prešel v vodstvo na klubski lestvici strelcev. Foto: Reuters
Bryan Little in Brian Elliott

prispeval dva gola, a nesporna zvezda večera je bil Jonathan Quick z 51 obrambami!

24-letni Quick je v soboto Minnesoti (2:3) nespretno podaril kar dva gola, zaradi česar je bil v Staples Centru ob naslednjih lahkih obrambah nagrajen s sarkastičnim aplavzom. Tokrat je ameriški olimpijski vratar v sloviti Joe Louis Areni postal prava "hobotnica" in polovil vse poskuse Rdečih kril. Samo v 2. tretjini je Quick ubranil 26 strelov, 51 obramb pa je tudi njegov osebni rekord, s katerim je prišel do 2. "shutouta" sezone in desetega v karieri.
"Vedno je super, če ti uspe ubraniti toliko strelov proti vratom, a na koncu dneva so točke tiste, ki štejejo. In dve točki sta vse, kar sem si želel," je po tekmi dejal Quick, ki se je tako na lep način oddolžil za slabo sobotno predstavo: "Danes sem si želel le pridrsati na led in za vselej pozabiti sobotno tekmo. Mislim, da mi je uspelo."

Jalovi napadi Rdečih kril
Detroit je napadal, Quick branil, Los Angeles pa zadeval. V 14. minuti je bil uspešen Wayne Simmonds, natanko 20 minut pozneje pa je prvi letošnji gol dosegel iz AHL-a vpoklicani Oscar Moller. Ko je kazalo, da bi Kralje ponovitev domače ofenzive v zadnji tretjine lahko strla, je zablestel Kopitar.

Trije goli v šestih minutah
Najprej je 23-letni Hrušičan v srednji tretjini izsilil prestrežen plošček, nato pa je bil najhitrejši pri odbitku po strelu Dustina Browna in mirno položil Jimmyja Howarda (21 obramb) ter povišal na 3:0. Dve minuti in pol pozneje so Kalifornijci znova udarili, Drew Doughty (tri podaje!) je močno sprožil z desne strani, premagal Howarda, v vratarjevem prostoru pa zadel drsalko slovenskega centra, ki je tako dosegel še drugi gol. Končni izid je z "bombo" ob številčni premoči v 47. minuti postavil Jack Johnson.

Dva poškodovana branilca za dve točki
Kingsi so s "petardo" začeli turnejo petih tekem, a so zato tudi plačali ceno, saj sta tekmo zaradi poškodb predčasno končala dva obrambno naravnana branilca - Matt Greene in Rob Scuderi, slednji naj bi bil nared za četrkovo tekmo s St. Louisom. LA je sicer dosegel četrto zaporedno zmago nad Detroitom. Pred dobrim tednom je podaljšek v Los Angelesu odločil ravno Anže Kopitar (3:2).