Zmaji so se spet precej namučili za novo zmago; gostje so se pokazali kot trdoživa ekipa, ki se ne predaja zlahka. Izničili so vodstvo gostiteljev in vmes tudi povedli z 2:1.

Za Ljubljančane sta prva zadetka dosegla Aleš Kranjc in Gregor Koblar, ki je v 36. minuti izenačil na 2:2. V zadnji tretjini je novo vodstvo zmajem priboril Žiga Svete, ki se j eveselil prvega zadetka v Alpski ligi. Ob koncu so gostje tvegali brez vratarja. Sašo Rajsar je sicer najprej zgrešil prazen gol, a je nato za olajšanje le zadel Žan Jezovšek in poskrbel, da je zmaga ostala v Tivoliju.

Rodman z zmago debitiral na klopi železarjev
Zmaga je ostala tudi v Podmežakli, kjer je na klopi jeseniškega kolektiva debitiral Marcel Rodman. Pod njegovim vodstvom so se železarji nasprotniku maščevali za poraz na zadnji tekmi v celinskem pokalu, ko je bilo 1:6. Še posebej so blesteli v drugi tretjini, ki so jo dobili s kar 5:1. V zadnjem delu so sicer nekoliko popustili, a prednost 6:1 iz 34. minute je bila dovolj velika, da so jo gostje do konca lahko le znižali, ne pa tudi ujeli. Za slovenske prvake so zadeli Eric Pance, Žiga Urukalo, Phillipe Paradies, Blaž Tomaževič, dvakrat Tadej Čimžar in Lan Brun Rauh.

Naslednja tekma železarjev bo že slovenski derbi, 22. decembra se bodo tretjič v Alpski ligi pomerili s SŽ Olimpijo, dvoboj bo v Ljubljani.