Jevgenij Malkin je bil  s tremi goli prvo ime srečanja med Rusijo in Švedsko. Foto: EPA
Jevgenij Malkin je bil s tremi goli prvo ime srečanja med Rusijo in Švedsko. Foto: EPA
Jeff Skinner
Kanadčan Jeff Skinner je izenačil na 3:3. Foto: EPA
Justin Faulk
Alex Goligoski in Justin Faulk (desno) proslavljata zadetek ZDA. Foto: EPA

Rusi so v dvoboju dveh, do tega kroga še neporaženih ekip, odčitali lekcijo gostiteljem. Pred zadnjim delom je bil izid 3:3, nato pa je že po 15 sekundah nadaljevanja Aleksander Perežogin odbiti plošček po strelu Jevgenija Medvedjeva pospravil za hrbet Viktorja Fastha.

Dve minuti kasneje je Jevgenij Malkin skorajda z mrtvega kota z bekhendom matiral Fastha, Malkin pa je nato v 52. minuti zaključil še izjemen protinapad Rusov za 6:3. Švedom ni pomagal niti "time out" - piko na i veliki ruski zmagi je v 60. minuti postavil Denis Denisov. Razmerje strelov je bilo 46:36 za "tri krone", a je ruska vrata branil sijajni Semjon Varlamov.
Kane kanadski mož odločitve
Tudi druga gostiteljica prvenstva (in branilka naslova) Finska je doživela prvi poraz na prvenstvu, potem ko je bila s 5:3 boljša Kanada. Finci so vodili z 2:0 in s 3:1, a so se Kanadčani vrnili. Odločilni gol za vodstvo s 4:3 je dosegel Evander Kane. Razmerje strelov je bilo 38:26 za Finsko.

ZDA morale v podaljšek proti Kazahstanu
ZDA so v prvi tekmi petkovega sporeda šele v podaljšku s 3:2 premagale Kazahstan. Odločilni gol je v 65. minuti dosegel Justin Faulk, kar je bil njegov drugi zadetek na tekmi. Američani so imeli veliko premoč, saj je bilo razmerje strelov 50:19, a je v vratih Kazahstana blestel Vitalij Kolesnik.