Barclay Goodrow je dosegel drugi gol v letošnji končnici. Foto: Reuters

Goodrow je hitro pridrsal z desne strani, zaobšel vratarja Marca Andreja Fleuryja in na noge spravil obnorele gledalce. Vegas je zapravil skoraj nemogoče, saj je na začetku zadnje tretjine povedel že s 3:0.

Morski psi so začeli gristi sredi zadnje tretjine, ko so v 4 minutah zabili 4 gole in povedli s 4:3. Vegas se je rešil 47 sekund pred koncem rednega dela, ko je podaljšek izsilil Jonathan Marchessault.

Sean Kuraly je poskrbel za varno prednost Bostona. Foto: Reuters

Kuraly poskrbel za vodstvo s +2
Sedmo tekmo je dobil tudi Boston, ki je kar s 5:1 odpravil Toronto. Tekmo je odločil Sean Kuraly, ki je na začetku zadnje tretjine zadel za vodstvo s 3:1. Kosmatinci so zadnja gola dosegli ob koncu tekme, ko je Toronto tvegal vse in potegnil vratarja iz igre.

"V zadnjih dveh tekmah smo pokazali pravi značaj. Izsilili smo sedmo tekmo, na tej pa pokazali, kdo je boljši," je bil samozavesten Marcus Johansson, ki je sicer dosegel svoj prvi gol v končnici.