San Jose je tudi drugo serijo končnice zmagovalno končal v sedmi tekmi. Foto: Reuters

Pavelski ni igral v seriji proti Coloradu, potem ko je dobil poškodbo glave na sedmi tekmi v obračunu z Vegasom. Tokrat se je izkazal z uvodnim golom in podajo pri zadetku Tomasa Hertla, ki je Sharkse popeljal v vodstvo z 2:0.

Priključek je Colorado ujel z zadetkom Mikke Rantanena ob koncu prve tretjine. Eden izmed ključnih trenutkov se je zgodil v 28. minuti, ko je Colin Wilson izenačil na 2:2 po protinapadu. Sharksi so zahtevali ogled posnetka in to dosegli. Gol je bil razveljavljen zaradi prepovedanega položaja.

Joonas Donskoi je v 33. minuti prekinil post 39 tekem brez zadetka, zaostanek pa je v 41. minuti znižal Tyson Jost. V nadaljevanju je svoje delo brezhibno opravil vratar Martin Jones, ki je v zadnji tretjini zbral 14 od svojih 27 obramb. Na drugi strani je Philipp Gruber zaustavil 24 strelov.

Prva tekma finala Zahoda proti St. Louisu bo v soboto v San Joseju. Na Vzhodu bosta v finalu igrala Boston in Carolina.

SAN JOSE - Colorado (4:3)
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Pavelski 6., Hertl 12., Donskoi 33.; Rantanen 20., Jost 41.
Obrambe: Jones 27; Grubauer 24.