Anže Kopitar je po lepi podaja Browna Los Angeles popeljal v vodstvo z 1:2. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je v tretji minuti podaljška dosegel Patrice Bergeron, ki je v torek postal peti igralec v zgodovini kluba s tisoč odigranimi tekmami. Pred tekmo je bila zato krajša slovesnost, med prvo tretjino pa so predvajali tudi videoposnetek, v katerem sta MVP letošnjega Super Bowla Julian Edelman in nekdanji zvezdnik Red Soxov David Ortiz čestitala slavljencu.

Hokejisti Los Angelesa so v drugi tretjini z golom Kopitarja (podal je Brown) povedli z 1:2, toda Boston je v zadnji tretjini zadel trikrat zapored. Los Angeles je vseeno ujel priključek, za podaljšek sta zaslužna Nate Thompson (gol v 50. minuti) in Oscar Fantenberg (56.).

Vratar Jonathan Quick je zbral 28 obramb.

"Ko potegnemo črto, dobro je, da smo osvojili vsaj točko. Kazalo nam ni najbolje ob koncu, pa so se moji igralci dobro vrnili v igro. Bolje bi morali odigrati začetek zadnje tretjine. Pa smo se kljub temu slabšemu začetku nato v drugem delu pobrali, vsa čast fantom. Malo smole smo imeli v podaljšku ..." je dejal trener Willie Desjardins.

Z novo točko se je Los Angeles na repu razpredelnice na zahodu izenačil z Anaheimom, ki je povsem na dnu. Od osmega mesta, ki še vodi v končnico, Kopitarja in druščino loči šest točk.
Vodilna ekipa sezone Tampa Bay je s 5:4 ugnala Pittsburgh in se izenačila na tretjem mestu večne lestvice ekip, ki so najhitreje prišle do štiridesete zmage v sezoni. Zvezdnik Pittsburgha Sidney Crosby je prehitel Maria Lemieuxa po številu tekem, ki jih je zbral za Pittsburgh in na svoji 916. tekmi v Ligi NHL (ves čas že igra v dresu Pittsburgha) dosegel podajo.