Anže Kopitar je po lepi podaja Browna Los Angeles popeljal v vodstvo z 1:2. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je v tretji minuti podaljška dosegel Patrice Bergeron, ki je v torek postal peti igralec v zgodovini kluba s tisoč odigranimi tekmami. Pred tekmo je bila zato krajša slovesnost, med prvo tretjino pa so predvajali tudi videoposnetek, v katerem sta MVP letošnjega Super Bowla Julian Edelman in nekdanji zvezdnik Red Soxov David Ortiz čestitala slavljencu.

Hokejisti Los Angelesa so v drugi tretjini z golom Kopitarja (podal je Brown) povedli z 1:2, toda Boston je v zadnji tretjini zadel trikrat zapored. Los Angeles je vseeno ujel priključek, za podaljšek sta zaslužna Nate Thompson (gol v 50. minuti) in Oscar Fantenberg (56.).

Vratar Jonathan Quick je zbral 28 obramb.

"Ko potegnemo črto, dobro je, da smo osvojili vsaj točko. Kazalo nam ni najbolje ob koncu, pa so se moji igralci dobro vrnili v igro. Bolje bi morali odigrati začetek zadnje tretjine. Pa smo se kljub temu slabšemu začetku nato v drugem delu pobrali, vsa čast fantom. Malo smole smo imeli v podaljšku ..." je dejal trener Willie Desjardins.

Z novo točko se je Los Angeles na repu razpredelnice na zahodu izenačil z Anaheimom, ki je povsem na dnu. Od osmega mesta, ki še vodi v končnico, Kopitarja in druščino loči šest točk.
Vodilna ekipa sezone Tampa Bay je s 5:4 ugnala Pittsburgh in se izenačila na tretjem mestu večne lestvice ekip, ki so najhitreje prišle do štiridesete zmage v sezoni. Zvezdnik Pittsburgha Sidney Crosby je prehitel Maria Lemieuxa po številu tekem, ki jih je zbral za Pittsburgh in na svoji 916. tekmi v Ligi NHL (ves čas že igra v dresu Pittsburgha) dosegel podajo.

Liga NHL, tekme 9. februarja:
BOSTON - LOS ANGELES * 5:4
McAvoy 25., Heinen 44., Krejči 45., Marchand 47., Bergeron 63; Iafallo 29. Kopitar 35., Thompson 50., Fantenberg 56.

BUFFALO - DETORIT 3:1
NEW JERSEY - MINNESOTA 2:4
NY ISLANDERS - COLORADO * 4:3
PHILADELPHIA - ANAHEIM 6:2
OTTAWA - WINNIPEG 5:2
ST. LOUIS - NASHVILLE 3:2
ARIZONA - DALLAS 3:2
MONTREAL - TORONTO * 3:4
TAMPA BAY - PITTSBURGH 5:4
WASHINGTON - FLORIDA * 4:5
EDMONTON - SAN JOSE 2:5
VEGAS - COLUMBUS 3:4
VANCOUVER - CALGARY * 4:3

*- v podaljšku
** - kazenski streli

Tekme 10. februarja:
NASHVILLE - ST. LOUIS
NEW JERSEY - CAROLINA
NY ISLANDERS - MINNESOTA
BUFFALO - WINNIPEG
BOSTON - COLORADO
CHICAGO - DETROIT
FLORIDA - TAMPA BAY
NY RANGERS - TORONTO


Lestvica:

Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning554011484
Toronto Maple Leafs543417371
New York Islanders543216670
Montreal Canadiens563118769
Boston Bruins553017868
Washington Capitals553018767
Columbus Blue Jackets543120365
Pittsburgh Penguins552820763
Carolina Hurricanes552821662
Buffalo Sabres542720761
Philadelphia Flyers552523757
Florida Panthers532322854
New York Rangers542323854
Detroit Red Wings552127749
New Jersey Devils542026848
Ottawa Senators552129547
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames553415674
San Jose Sharks563316773
Winnipeg Jets553418371
Nashville Predators573320470
Vegas Golden Knights573122466
Dallas Stars552822561
Minnesota Wild552723559
St. Louis Blues532622557
Vancouver Canucks562524757
Colorado Avalanche5422221054
Arizona Coyotes552426553
Chicago Blackhawks552224953
Edmonton Oilers552426553
Los Angeles Kings552327551
Anaheim Ducks562126951