Ryan Ellis je v tretji minuti podaljška odločil derbi skupine A. Foto: EPA
Sergej Širokov
Sergej Širokov in soigralci se veselijo šeste zmage v Minsku. Foto: EPA

V dvoboju med Švedsko in Kanado je šlo le za prestiž in prvo mesto v skupini, saj sta obe ekipi že v četrtfinalu. Branilci naslova Švedi so hitro povedli z 2:0 z zadetkoma Joakima Lindströma in Linusa Klasena. Toda Brayden Schenn in Kevin Bieksa sta še v drugi tretjini poskrbela za izenačenje, v podaljšku pa je Ryan Ellis v 63. minuti dosegel zmagoviti zadetek.

Johnson zrežiral zmago ZDA
Američani so se začasno povzpeli na drugo mesto v skupini, potem ko so premagali bronaste z olimpijskih iger Fince s 3:1. Uvodni zadetek je na nenavaden način, ko se je plošček odbil od stekla nad ogrado nazaj pred gol, dosegel Brock Nelson že v prvi minuti, v 47. je prednost povišal Tyler Johnson, Tuukka Mäntylä pa je pred koncem poskrbel za kanček upanja za Finsko. Toda Johnson je zadel še v prazno mrežo in potrdil ameriško zmago.

Šesta zmaga Rusov, poškodba Ovečkina
Rusi so v večerni tekmi v zadnji tretjini strli odpor Nemcev in niz zmag podaljšali na šest. V zadnjih 17 minutah so dosegli tri gole. Glavni zvezdnik Rusov Aleksander Ovečkin si je poškodoval koleno. Ni še znano, kako resna je poškodba in kdaj bo lahko znova zaigral.

Tudi Čehi so se morali za uspeh potruditi, saj so bili Norvežani trd tekmec. Čehi so zmagali z 1:0, edini gol je že v 39. sekundi dosegel Vladimir Sobotka. Pri Norvežanih je Ken Andre Olimb v 29. minuti zapravil kazenski strel.