Boštjan Goličič je v eni od akcij takole poskušal ukaniti Petra Mrazka. Foto: Reuters
Čehi so po 12 minutah vodili s 3:0. Foto: EPA
Slovenski vratar Gašper Krošelj je imel precej dela. Foto: Reuters
Jan Urbas
Obračun Jana Urbasa in Radima Šimeka. Foto: Reuters
Stephane Da Costa
Odločilni kazenski strel za zmago Francije je izkoristil Stephane Da Costa. Foto: Reuters
Risi izgubili s Čehi, z mislimi že pri Belorusih
Slovenski hokejisti niso bili kos Čehom

Varovanci Nika Zupančiča so hitro spoznali, da zanje "ne bo kruha". Češka je namreč s tremi goli v prvih 12 minutah odločila zmagovalca.

V nadaljevanju so Čehi nekoliko popustili, tako da so "zadihali" tudi Slovenci. Častni zadetek je v 45. minuti dosegel Miha Verlič po podaji Jana Muršaka. Razmerje strelov je bilo na koncu 37:15 za Češko.

Slovenci potrebujejo zmago proti Belorusiji
Slovenija je bržkone igrala nekoliko "z rezervo", saj jo v soboto ob 16.15 čaka obračun z Belorusijo, na katerem si lahko risi z zmago zagotovijo obstanek med elito, s čimer bi bil cilj izpolnjen. Belorusi so v večerni tekmi skupine B osvojili prvo točko na prvenstvu, potem ko so s 3:4 po kazenskih strelih izgubili s Francozi. Belorusi so tako Slovence, ki imajo prav tako eno točko, pahnili na zadnje mesto.

Repik izkoristil številčno premoč
Čehi so povedli v 3. minuti. Blaž Gregorc je napravil prekršek za izključitev, tako da so imeli "švejki" igralca več. Ob igri 5:4 je vratar Gašper Krošelj najprej ubranil strel Romana Červenke, a se je do ploščka pred vrati dokopal Jan Kovar, podal na drugo vratnico do Michala Repika, ta pa je zatresel nebranjeni del vrat. Malo pozneje je imel v protinapadu lepo priložnost Aleš Mušič, a je bil Petr Mrazek na mestu.

Dva zaporedna gola Horaka za 3:0
Precej boljši Čehi so napadali še naprej. Drugi zadetek je visel v zraku. V 8. minuti je bil izključen Jan Muršak, slabo minuto pozneje pa je Češka povišala vodstvo. Po podaji Davida Pastrnaka izza vrat je bil na pravem mestu Roman Horak, ki je s ploščkom zadel kamero v golu. Plošček se je odbil iz vrat, tako da ga je sodnik priznal šele po ogledu videoposnetka. Silovit začetek so Čehi okronali v 12. minuti, ko je Horak za hrbet Krošlja poslal odbiti plošček po strelu Radka Gudasa. Slovenci so imeli v nadaljevanju dvakrat zapored številčno prednost, a jim ni uspelo resneje ogroziti vrat Mrazka. Razmerje strelov 18:4 za Čehe.

Čehi "stopili s plina"
Češka je po odmoru nadaljevala, kjer je končala. V 23. minuti je namreč Michal Kempny po lepi akciji iz bližine povišal na 4:0. Po visokem vodstvu se je zazdelo, da so Čehi nekoliko "stopili s plina", tako da so nekaj nevarnih akcij izpeljali tudi Slovenci. Ob redkih strelih je bil na mestu Mrazek.

Verlič zadel za Slovenijo
V 45. minuti pa vendarle zadetek Slovenije. Jan Muršak je izza gola podal pred vrata, kjer je Miha Verlič "s prve" matiral Mrazka. A "odgovor" Čehov je sledil hitro. Roman Červenka je v 48. minuti ušel v protinapad, nato pa s strelom za levo vratnico ukanil Krošlja. Moštvi sta nato do konca bolj ali manj čakali na zadnji pisk sirene, čeprav sta imeli obe priložnost za še kakšen zadetek.