Nate Mackinnon se je že v drugi tretjini veselil hat-tricka. Foto: Reuters
Gašper Krošelj
Takole je Tyson Barrie dosegel prvi gol na tekmi. Foto: Reuters
Florian Hardy
Vratar Florian Hardy je bil junak v dvorani Bercy. Prejel je le en gol in Francozi so osvojili tri velike točke. Foto: Reuters
Muršak: Kanadčane je res težko pokrivati
Kanadčani premočni za rise

Severnoameričani so začeli silovito, saj so v prvih treh minutah sprožili kar pet strelov v okvir Gašperja Krošlja, ki je spet začel tekmo za Slovenijo, tokrat je odigral vseh 60 minut. Na drugi strani je imel prvo priložnost Jan Muršak, ki se je v protinapadu sam znašel pred Chadom Johnsonom, ki je strel ukrotil.

V uvodni tretjini trije goli
Komaj so risi zadihali, se je v 5. minuti zatresla njihova mreža. Po podaji Wayna Simmondsa je bil natančen Tyson Barrie, ki je zadel blizu stičišča prečke in vratnice. Drugi zadetek je padel v 15. minuti, ko so igralci v belem kombinirali za slovenskimi vrati, plošček je prišel pred Krošlja, ki ga ni ukrotil, do ploščka je prišel vztrajni Nate Mackinnon in ga nekako le zbezal v mrežo. Le dve minuti pozneje je padel nov gol, Brayden Point je prodrl po desni strani, plošček je poslal v sredino, kjer je zadel drsalko Luke Vidmarja in končal v golu.

Mackinnon že v 26. minuti dal hat-trick
Claude Giroux
je v 25. minuti izvedel lep samostojni prodor, Krošelj je njegov strel ubranil, do odbitka je prišel osamljeni Mackinnon, ki mu ni bilo težko doseči svojega drugega zadetka na tekmi. Le minuto pozneje je Mackinnon dokončal hat-trick, tokrat se je znašel sam na levi strani in z diagonalnim strelom spet matiral Krošlja.

Slovenska gola dosegla oba Jana
Kanadčani so nato prestavili igro malce nižje in risi so vzpostavili ravnotežje. Robert Sabolič je bil v 36. minuti priseben pred svojimi vrati, saj je ukradel plošček, zdrvel v protinapad, kjer je našel Muršaka, ki je dosegel prvi slovenski gol. V zadnji tretjini je bil izid izenačen (1:1), za Slovenijo je zadel Jan Urbas.

Četrta tekma, četrti poraz
To je bil četrti obračun teh ekip na svetovnih prvenstvih, Slovenija pa je igrala vse bolje. Leta 2005 je klonila z 0:8, leta 2008 z 1:5, na zadnjem prvenstvu leta 2013 pa je klonila šele po podaljšku s 3:4.

Jeglič kaznovan z dvema tekmama
Slovenija je igrala brez Žige Jegliča, ki je bil kaznovan z dvema tekmama neigranja. Proti Švici je sredi tekme pri vračanju na klop z drsalko nehote zadel Thomasa Rufenachta in za prekršek na tekmi ni bil kaznovan.

Risi bodo imeli v ponedeljek prost dan, v torek pa jih že čaka ena ključnih tekem z Norveško.

Francozi šokirali Fince
Za presenečenje so poskrbeli hokejisti Francije, ki so navdušili navijače in premagali favorizirane Fince kar s 5:1. Na krilih vratarja Floriana Hardyja (42 obramb) so povsem ustavili svetovne podprvake in učinkovito kaznovali vse njihove napake. Za Francijo je to sploh prva v devetih medsebojnih dvobojih na SP-jih.

V 15. minuti je zadel hokejist Philadelphie Pierre Bellemare. Mikko Lehtonen je na začetku druge tretjine izenačil, nato pa je blestel Antoine Roussel. Hokejist Dallasa je bil natančen dvakrat, v 39. minuti pa je ob prednosti igralca več zadel še Valentin Claireaux. Končni izid je postavil Damien Fleury dve minuti pred koncem, ko je zatresel prazno mrežo.

Švicarji so se po težavah s Slovenci na prvi tekmi tokrat odlepili od Norveške v drugi tretjini in prednost tudi zadržali do konca dvoboja, končni izid je bil 3:0.