Valtteri Filppula je v podaljšku Finski zagotovil dve točki. Foto: Reuters
Nicklas BÄckström
Nicklas Bäckström je ob zmagi nad Dansko vpisal gol in podajo. Foto: Reuters

Švicarji so odlično začeli tekmo. Junak zmage nad Kanado Fabrice Herzog je v peti z leve premagal Joonasa Korpisala. Finski vratar je šest minut kasneje znova klonil, ko ga je z razdalje premagal Joel Genazzi. Zatem je Korpisala v vratih zamenjal Harri Sateri. 59 sekund pred koncem prve tretjine so levi znižali. Ob igralcu več je ploščico v mrežo potisnil Juuso Heitanen. V 48. minuti je podaljšek izsilil Mikko Rantanen. Odločitev je padla po dveh minutah in pol dodatka. Veli-Matti Savinainen je na desni ploščico prepustil Valtteriju Filppuli, ki je zadrsal proti vratom in premagal Leonarda Genonija. Zaradi finske zmage so brez možnosti za napredovanje ostali Francozi, ki so klonili pred Češko s 5:2.

Švedi so v dvoboj z Dansko vstopili okrepljeni. V vratih je stal Henrik Lundqvist, danska vrata pa je ogrožal Nicklas Bäckström, ki je v nedeljo zjutraj priletel v Köln. Napadalec Washingtona se je izkazal z golom in podajo. Sicer je mrežo Danske v tretji minuti načel Henrikov brat dvojček Joel Lundqvist. Ključna sta bila dva gola Williama Nylanderja v drugi tretjini, po katerih so tri krone povedle s 3:0. Drugi gol je zabil po dvojni podaji z Bäckströmom. Danska je nato znižala na 3:2, Bäckström pa je dve minuti in pol pred koncem razblinil dvome o zmagovalcu.

Američani so s 6:1 odpravili Slovaško in se bodo za prvo mesto v skupini A pomerili z Rusijo. Dvakrat je slovaško mrežo zatresel Johnny Gaudreua, ki je podal tudi za zadetek Christiana Dvoraka.