Veliko veselje Čehov po sladki zmagi nad Rusi. Foto: Reuters
David Pastrnak je še v nedeljo igral v končnici Ligi NHL, danes pa je že blestel v Royal Areni v Köbenhavnu. Foto: Reuters
Cam Atkinson je zadel za ameriško zmago. Foto: Reuters
Atkinson odločil z igralcem več v podaljšku

Rusi so dvoboj odprli sanjsko, saj je po minuti in 11 sekundah zadel Nikita Nesterov. Čehi so še pred koncem prve tretjine spreobrnili izid, izenačil je David Krejči, Dmitrij Jaškin je zadel za 2:1.

Po natanko minuti igre v drugi tretjini je na 2:2 izenačil Mihail Grigorenko. 21-letni napadalec Bostona Pastrnak je v 25. minuti znova poskrbel za vodstvo Češke. Minuto in pol pol zatem je Aleksander Barabanov izenačil na 3:3.

V zadnji tretjini ni bilo zadetkov. Junak tekme je postal Pastrnak, ki je tako kot Krejči danes odigral prvo tekmo za Češko na SP-ju v Københavnu. Oba sta se pridružila izbrani vrsti po izpadu v konferenčnem polfinalu Lige NHL. Bruinsi so v nedeljo zvečer izpadli proti Tampi Bay z 1:4 v zmagah. V 64. minuti je prišel sam pred vratarja Vasilija Košečkina. Najprej ga je skušal ukaniti z bekhendom, a mu ni uspelo. Plošček se je odbil za vrata, nato pa ga je spretno od vratarja poslal v mrežo.

Atkinson unovčil "power play" v podaljšku
Hokejisti ZDA so se namučili z Latvijo. Odločitev je padla šele v podaljšku, ko je ob igralcu več na ledu zadel Cam Atkinson. Američani so v dodatku izkoristili številčno premoč, ko je bil na klopi za kaznovane Oskars Cibulskis. Pritisnili so na latvijska vrata in ob razmerju moči na ledu 4:3 stisnili tekmece povsem pred njihov gol. Patrick Kane je s ploščico prišel tik pred vrata, jo nato podal Johnnyju Gaudreauju, ki je nekoliko z desne strani streljal. Elvis Merzlikins je ploščico odbil, a je bil na levi strani pripravljen Atkinson, ki jo je pospravil v mrežo.

Hat-trick McDavida
Kanadčani so odpravili Norvežane s 5:0. Glavnino dela so opravili v prvi tretjini, ko so zadeli trikrat. Connor McDavid je zadel trikrat, Bo Horvat pa dvakrat.