Jaakko Suomalainen se pred tekmo ni mogel ravno pohvaliti z letošnjimi predstavami na Jesenicah, saj je na 19 tekmah ubranil le 87,89 % strelov in ob tem prejel 3,16 gola/tekmo. Foto: Iztok Novak
Brett Lysak
Brett Lysak je z 8. in 9. letošnjim golom v Eblu poskrbel za kratkotrajno vodstvo Jesenic v Beljaku, kar je na koncu gostom v 20. krogu prineslo 20 točko sezone. Foto: Iztok Novak
John Hughes
John Hughes je v sezoni 2008/09 igral za Salzburg, tokrat pa je v dresu Olimpije nekdanjemu klubu zabil dva gola. Foto: MMC RTV SLO
Jan Chabera
26-letni češki vratar Jan Chabera je doživel boleč krstni nastop v dresu Olimpije, Salzburžani so ga iz 49 strelov premagali kar sedemkrat. Foto: www.hcsparta.cz

"Železarji" so pred dvema tednoma dobili karavanški obračun, tokrat pa so na drugem koncu tunela osvojili točko, za katero ima največ zaslug finski vratar Jaakko Suomalainen, ki je tokrat ubranil 32 strelov. V 3. minuti podaljška so "orli" po obilici sreče prišli do druge točke, na prvem nastopu za VSV je zadel Kanadčan Joshua Langfeld.

Vodstvo "rdečih" trajalo le 40 sekund
Na uvodni gol Gerharda Unterluggauerja je v 9. minuti odgovoril Brett Lysak, ki je zadel po podaji prvega centra Jesenic Roka Tičarja. 30-letni Kanadčan je pol minute kasneje ob številčni premoči ob pomoči Tonija Dahlmana zadel še drugič, a je vodstvo gostov zdržalo le 40 sekund, ko je Stefan Bacher izenačil na 2:2.

Zamujena priložnost za 9. zmago
V nadaljevanju so prevladovali "orli", ki so redno preizkušali reflekse Suomalainena, ob koncu rednega dela ga je ob drugem poskusu Ryana rešila tudi vratnica. Jeseničani so imeli najlepše priložnosti za tretji gol šest minut pred koncem, dvakrat pa so bili blizu zmagovitem zadetku tudi v podaljšku. Jesenice z beljaško točko pričakujejo nedeljski obračun z Linzem, medtem ko je Beljak prekinil niz štirih zaporednih porazov na domačem ledu.

Debi trojice ob prepričljivem porazu
V Salzbrugu proti branilcem naslova sta končno lahko zaigrala Jeff Tory in Burke Henry, ki sta le prejela dovoljenje za igro. Bolnega Aleša Silo pa je nadomestil češki vratar na enomesečni preizkušnji, ki je tudi začel tekmo.

Krstni nastop Čeha Jana Chabere se ni začel najbolje. V 5. minuti je bil v razmaku pol minute premagan dvakrat - najprej je bil v protinapadu natančen Daniel Welser, nato pa še Brent Aubin.

Izenačenje "zelenih" zdržalo slabo minuto
Na začetku 2. tretjine je pri "zmajih" zablestel John Hughes, ki je najprej znižal, nato pa ob igralcu manj v 29. minuti zadel za 2:2. Sledila je izključitev kapetana Žige Panceta, kar so "biki" kaznovali že po 9 sekundah in v 30. minuti znova prek Stevena Regierja prešli v vodstvo. Welser si je do konce tretjine priigral "hat-trick", s tretjim golom v 37. minuti, le po pol minute po znižanju Panceta na 3:4, je gostom odvzel upanje na uspeh.

Nepotreben izpad Hebarja
Manuel Latusa in Ryan Duncan (ob igralcu manj) sta na začetku zadnje tretjine povišala na neulovljivih 7:3, Matt Higgins pa je nato izboljšal svojo strelsko statistiko. Kar 50 kazenskih minut (dve izključitvi s tekme) si je v 52. minuti privoščil Andrej Hebar, ki je grobem "cross-chekingu" nad Kevinom Puschnikom še preizkusil svoje pesti v dvoboju z Mariom Fischerjem.

V nedeljo Olimpija v Tivoliju gosti Gradec.

20. KROG

VSV BELJAK - ACRONI JESENICE
3:2 (2:2, 0:0, 0:0) - v podaljšku
4.200; Unterluggauer 4., Bacher 11., Langfeld 63.; Lysak 9., 11.

SALZBURG - TILIA OLIMPIJA
7:4 (2:0, 3:3, 2:1)
2.766; Welser 5., 32., 37., Aubin 5., Regier 30., Latusa 43., Duncan 45.; Hughes 24., 29., Ž. Pance 36., Higgins 50.

LINZ - KAC CELOVEC
3:5 (0:0, 2:3, 1:2)
Kac je zmagal 12. zapored, s čimer je izenačil ligaški rekord Dunaja in Jesenic.