Tampa je Kraljem nasula pol ducata golov. Foto: Reuters

Strele so zmagale sedmič zapored in po polovici sezone prepričljivo vodijo. Na Vzhodu imajo 12 točk prednosti pred Winnipegom. Toliko točk ima tudi vodilni Calgary na Zahodu.

Tampa je dobila vsaj točko na 16 zaporednih tekmah, kar je najdaljši tovrstni niz v ligi v tej sezoni. V tem času je zmagala kar 15-krat.

Srečanje je bilo skoraj odločeno že v prvi tretjini, ki jo je Tampa dobila s 3:0. Med 7. in 15. minuto so Jonathana Quicka (27 obramb) premagali Kučerov, Brayden Point in Ryan Callahan. Že v 25. sekundi druge tretjine je za mirno nadaljevanje poskrbel Ryan McDonagh.

Za Kralje sta zadela Austin Wagner v 28. in Drew Doughty v 58. minuti. Med podajalci pri drugem golu Los Angelesa, ki je izgubil tretjič na štirih tekmah, je bil tudi Anže Kopitar.

Los Angeles je spet zdrsnil na zadnje mesto na Zahodu.

LOS ANGELES - TAMPA BAY 2:6
Wagner 28., Doughty 58. (podaja Kopitar); Kučerov 7., Point 8., Callahan 15., McDonagh 21., Stamkos 38., Joseph 51.

TORONTO - MINNESOTA 3:4
BOSTON - CALGARY 6:4

BUFFALO - FLORIDA 4:3
PHILADELPHIA - CAROLINA 3:5

NY ISLANDERS - CHICAGO * 3:2
MONTREAL - VANCOUVER 2:0
ST. LOUIS - WASHINGTON 5:2
* - v podaljšku

Tekme 4. januarja:
PITTSBURGH - WINNIPEG
DETROIT - NASHVILLE
CAROLINA - COLUMBUS
DALLAS - WASHINGTON
COLORADO - NY RANGERS
ARIZONA - NEW JERSEY
ANAHEIM - VEGAS

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning41327266
Toronto Maple Leafs402612254
Washington Capitals392412351
Pittsburgh Penguins402212650
Boston Bruins412314450
Buffalo Sabres412213650
Columbus Blue Jackets392313349
Montreal Canadiens412214549
New York Islanders392213448
New York Rangers391715741
Florida Panthers391716640
Carolina Hurricanes391717539
New Jersey Devils391517737
Detroit Red Wings421520737
Philadelphia Flyers401520535
Ottawa Senators411521535
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Calgary Flames422513454
Winnipeg Jets392512252
Vegas Golden Knights432415452
San Jose Sharks422213751
Nashville Predators412415250
Dallas Stars412116446
Colorado Avalanche411914846
Anaheim Ducks411915745
Vancouver Canucks442020444
Minnesota Wild391917341
Edmonton Oilers401918341
Chicago Blackhawks431521737
St. Louis Blues381618436
Arizona Coyotes401721236
Los Angeles Kings421623335