Paul Zanette
Paul Zanette se je znašel na pravem mestu po nenavadnem odbitku ploščka od ograde. Foto: www.alesfevzer.com
Trg Republike
Na Trgu republike so bile tokrat res zimske razmere, v zadnji tretjini se je temperatura spustila pod ledišče. Naslednja tekma nasproti parlamenta bo 6. januarja proti Gradcu. Foto: www.alesfevzer.com
Bolzanu po podaljšku zmaga na Trgu republike

Zimska klasika je tokrat zares delovala zimsko, tako s temperaturami kot s snežno kuliso. Zimsko vreme je sicer tudi močno oklestilo število hokejskih privržencev pred parlamentom. Zbralo se jih je malce manj kot 1.500.
Južnotirolci so za Ljubljančane v Ligi Ebel nerešljiva uganka. Niti enkrat jih še niso uspeli premagati v dveh sezonah v Ligi Ebel. Tokrat so dobili vsaj točko, a zmaji so še vedno prikovani na zadnje mesto.

Nov zadetek Bishopa
V 10. minuti je Matic Podlipnik na levi strani našel Hunterja Bishopa, ki je švignil mimo obrambe gostov in prišel sam pred Jaroslava Hübla. Najboljši strelec Olimpije je rutinirano poslal plošček pod prečko. Tudi v nadaljevanju se igra po zaslugi slabe ledene ploskve pred Trgom republike ni spremenila, obe ekipi sta sicer poizkušali s streli od daleč, a spremembe izida ni bilo.
Zanette srečno izenačil
Nadaljevanje je bilo tudi dolgo izenačeno, po enkrat na vsaki strani tudi s številčno prednostjo, a sta obe ostali neizkoriščeni. V 34. minuti se je plošček nerodno odbil od ograde za golom, Andy Chiodo je zapustil vrata in se ni mogel vrniti, ko je Paul Zanette zatresel prazno mrežo z desne strani.
Mreži mirovali v zadnji tretjini
Gostitelji so v zadnjem delu pokazali več želje in skušali priti do vodstva. Toda poskusi Gala Korena, Andreja Hebarja in soigralcev so postali plen vratarja Bolzana, na drugi strani pa tudi nekdanji zmaj Žiga Pance s svojimi soigralci ni našel poti ploščku mimo Chioda. Hebar je imel v 55. minuti lepo priložnost za zmagoviti gol, toda vratar Bolzana se je po njegovem strelu s strani izkazal z dobro obrambo. Na ljubljanski strani pa je pomagala tudi sreča, saj je v enem zadnjih napadov Anton Bernard zadel okvir gola.

Schofield odločil po samostojnem prodoru
Z izidom 1:1 so imeli Ljubljančani točko v žepu, druge pa niso dočakali. V podaljšku je najprej Bishop zapravil priložnost za zmago, v naslednjem napadu pa je po napaki Maksa Selana na modri črti Rick Schofield sam pridrsal pred Chioda in ga tudi premagal.

V torek v Linz, v četrtek na Madžarsko
Zadnji dvoboj v letu 2014 in prvega v letu 2015 bodo zeleno-beli odigrali v gosteh, v torek potujejo v Linz, nato pa še 1. januarja v Szekesfehervar.