Železarji so v Alpski ligi izgubili prvič na zadnjih enajstih dvobojih oziroma po dveh mesecih.

Po prvi tretjini brez zadetkov je v drugi Asiago povedel v osmi minuti prek Daniela Mantenuta, dobro minuto in pol pozneje pa je izenačil Jaša Jenko. Srečanje so Italijani odločili nekaj minut pozneje, ko so v razmiku 19 sekund dvakrat ugnali jeseniškega Oscarja Fröberga (21 obramb). Zadela sta Alessandro Tessari in Steven Iacobellis.

V zadnji tretjini ob enakovredni igri Jeseničani niso zadeli, gol v prazno mrežo pa je za končnih 4:1 dosegel Stefano Giliati.

V skupini master bodo po dvokrožnem sistemu igrali deset tekem, po katerih bodo znani štirje udeleženci končnice. Preostala dva kluba si bosta lahko končnico priborila po dodatnih kvalifikacijah z najboljšimi ekipami iz preostalih dveh skupin drugega dela lige.

Naslednja tekma Jeseničane čaka v četrtek, ko bodo gostili Ritten.