Takole je Brock McGinn izločil Washington Capitalse. Foto: Reuters

To se ni zgodilo vse od leta 1967. Pred Washingtonom so se morali v uvodnem krogu letošnje končnice posloviti še Tampa Bay, Calgary in Nashville. Prvič v zadnjih sedmih letih sta finalista zadnjega Stanleyjevega pokala izpadla že v prvem krogu.

Kazalo je, da je Washington po dveh hitrih zadetkih na dobri poti, da se uvrsti v nadaljevanje končnice. Vratarja Caroline Petra Mrazka je v 3. minuti najprej matiral Andre Burekovsky, štiri minute pozneje pa je vodstvo Capitalsov povišal Tom Wilson. Carolina je odgovorila v 30. minuti, ko je izid znižal Sebastian Aho, a je prednost z dvema goloma razlike v 34. minuti spet vzpostavil Jevgenij Kuznecov. Za priključek je še pred koncem drugega dela poskrbel Teuvo Teravainen. Na 3:3 je v 43. minuti izenačil Jordan Staal.

V ospredje sta nato stopila oba vratarja. Mrazek je zbral 34 obramb, Braden Holtby pa 38.

Odločitev je padla v drugem podaljšku oziroma 92. minuti. Z desne strani je na gol streljal nekdanji igralec Los Angelesa Justin Williams, palico je podstavil McGinn in plošček je končal za hrbtom Holtbyja. Carolina je v podaljških "nadstreljala" Capitalse z 18:6.