Na olimpijskih igrah se spet obeta nastop vseh najboljših hokejistov na svetu. Foto: Reuters

"Smo blizu dogovora. Verjamem, da bomo imeli končno potrditev naslednji teden. Morda bomo za dogovor potrebovali nekaj dni več. Bomo videli," je dejal Fasel.

Vodstvo Lige NHL za olimpijski turnir leta 2018 v Pjongčangu ni prekinilo tekmovanja za Stanleyjev pokal in ni dovolilo igralcem nastopiti v Južni Koreji.

"Zame osebno je olimpijski turnir rezerviran za najboljše hokejiste na svetu. In tako mora tudi ostati," je še dejal Fasel v Rigi, kjer so naslov svetovnega prvaka osvojili Kanadčani. Ti so v finalu elitne skupine v Latviji po podaljšku premagali Finsko s 3:2. Bron je osvojila ameriška reprezentanca.