Jeseničani so že po 10 minutah vodili s 4:1. Foto: Iztok Novak
Mike Morrison
Mike Morrison je bil delni krivec pri 4. golu, ko mu je plošček ušel med nogami. Foto: Iztok Novak
Podmežakla že ob uvodu norela
Polom Olimpije: poraz z 0:7!

Če so se še pred pol leta zmaji odlično upirali rdečim bikom in bili celo na pragu senzacije, so vsaj na začetku sezone Salzburžani precej močnejši. Povedli so v 18. minuti, ko je z desne strani pred vrata podal Jeremy Rebek, Martin Ulmer pa je premagal Mika Morrisona.

Zmagovalec odločen v pičlih 4 minutah
Prava kanonada gostov je sledila v 2. tretjini. V 27. minuti so imeli Ljubljančani izključena dva igralca, kar je Colton Yellow Horn za 2:0 kaznoval že po nekaj sekundah. Pritisk Avstrijcev ni popustil. Marco Pewal je v 32. minuti spektakulanro povišal na 3:0, potem ko ga je Andrej Tavželj že podrl na led, a je Avstrijec kljub temu zadel pod prečko. Grogirani zmaji so dokončen nokavt doživeli malo pozneje, ko je Philipp Pinter v dveh minutah dvakrat zatresel domačo mrežo. O premoči Salzburžanov v 2. tretjini priča tudi razmerje strelov: 23:5.

V zadnjem delu so si zmaji obupno prizadevali doseči vsaj častni zadetek, toda vse poskuse so gostje ubranili, ob tem pa medli ljubljanski obrambi zabili še dva gola.

Železarji hitro do visoke prednosti
Precej bolje so sezono začeli Jeseničani, ki so v Podmežakli s 4:3 premagali Beljak. Za vodstvo železarjev je po vsega minuti in 18 sekundah poskrbel Jean Philippe Pare. Sandrock je z modre črte izenačil (5.), a je takoj sledil jeseniški odgovor prek Tomaža Razingarja. Domači so nadaljevali v visokem ritmu in v 10. minuti kar dvakrat zadeli. Najprej je bil uspešen Rok Jakopič, nato pa še Conny Strömberg.

Razbita ograda kot odrešitev
Visoka prednost domačih je bila skoraj izničena že po slabih dveh minutah nadaljevanja. Zapored sta Gabra Glaviča premagala Kaspitz in Raffl. Na domačo srečo je nalet gostov za 10 minut prekinilo razbito steklo nad ogrado. V 2. tretjini sta imeli obe ekipi lepe priložnosti za zadetek, a sta se izkazala Gaber Glavič in Gert Prohaska. Glavič je dobil dvoboj ena na ena s Peintnerjem, medtem ko Jeseničani med 36. in 38. minuto niso izkoristili številčne prednosti 5:3. Železarji so v zadnjem delu z disciplinirano igro zadržali minimalno prednost, s čimer so si priigrali lepo popotnico pred nedeljskim gostovanjem na Dunaju.