Hokejisti Vegasa so se znesli nad Arizono. Foto: Reuters

Gostje so povedli v 4. minuti tekme, vodstva nikoli niso izpustili iz rok. Arizona je edini zadetek dosegla v drugi polovici druge tretjine, ko je prednost igralca več na ledu izkoristil Alex Galchenyuk in znižal zaostanek na -1 (1:2).

Tekme 31. decembra

WASHINGTON - NASHVILLE
NEW JERSEY - VANCOUVER
BUFFALO - NY ISLANDERS
CAROLINA - PHILADELPHIA
MINNESOTA - PITTSBURGH
COLUMBUS - OTTAWA
ST. LOUIS - NY RANGERS
DETROIT - FLORIDA
COLORADO - LOS ANGELES
ANAHEIM - TAMPA BAY
DALLAS - MONTREAL
CALGARY - SAN JOSE
EDMONTON - WINNIPEG

Toda Knightsi so v zadnji tretjini stopili na plin in razblinili vse dvome o zmagovalcu. Najprej je Cody Eakin iz bližine zbezal pak v mrežo pod vratarjem Darcyjem Keumperjem, Brandon Pirri je dobri dve minuti pozneje s strelom iz zapestja povišal na 1:4, končni izid je postavil Ryan Carpenter. 27-letni napadalec je v igri z igralcem manj zadel iz protinapada.

"Sezone nismo začeli najbolje, bilo je kar nekaj vzponov in padcev. Zdaj igramo bolj konstantno, vsak večer lahko zmagamo. Počasi se vzpenjamo po lestvici navzgor," je po tekmi dejal Vegasov vratar Marc-Andre Fleury, ki je ubranil 29 od 30 strelov nasprotnika.

Vegas bo v noči na sredo gostil Los Angeles Anžeta Kopitarja, Arizona bo dan pozneje gostila Edmonton.


Liga NHL, tekma 30. decembra:
ARIZONA - VEGAS 1:5

Vzhodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Tampa Bay Lightning39307262
Toronto Maple Leafs392611254
Washington Capitals372410351
Buffalo Sabres392112648
Columbus Blue Jackets382213347
Pittsburgh Penguins382012646
Boston Bruins392114446
Montreal Canadiens392014545
New York Islanders372013444
New York Rangers371614739
Florida Panthers371615638
Detroit Red Wings401519636
Carolina Hurricanes371517535
New Jersey Devils371416735
Philadelphia Flyers371517535
Ottawa Senators391520434
Zahodna konferenca
EkipaTekmeZmagePoraziPKTočke
Winnipeg Jets382412250
Calgary Flames392312450
Vegas Golden Knights422315450
San Jose Sharks402112749
Nashville Predators392215246
Colorado Avalanche391913745
Anaheim Ducks401915644
Dallas Stars392016343
Vancouver Canucks411918442
Minnesota Wild371816339
Edmonton Oilers381817339
Arizona Coyotes391720236
Chicago Blackhawks411520636
St. Louis Blues361517434
Los Angeles Kings391521333