Lan Matija Jan (levo) je 3. novembra praznoval 16. rojstni dan. Njegov oče Ivo je pustil neizbrisen pečat v Tivoliju, kjer je aprila 2014 osvojil naslov prvaka tudi v trenerski vlogi. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Zmaji, ki branijo naslov, so pred 80 gledalci v Tivoliju napolnili mrežo Maribora (11:1). Gostje so na začetku presenetili in dosegli prvi gol na tekmi, Aljaž Ribič je bil natančen že v tretji minuti. Že v prvi tretjini je Olimpija dosegla štiri gole, tri v razmiku le minute in pol. Za 2:1 je zadel Lan Matija Jan, sin nekdanjega izjemnega napadalca in pozneje tudi selektorja slovenske izbrane vrste Iva Jana.

Ljubljančani so v zadnji tretjini zadeli še šetkrat. Med 41. in 43. minuto so dosegli še tri gole. Dvakrat sta bila natančna Nik Simšič in Gregor Žeželj. Gregor Polončič je ponudil priložnost številnim mladim igralcem, saj čaka kapetana Aleša Mušiča in preostale udarne adute v torek srečanje z Bregenzerwaldom v Tivoliju v 31. krogu Alpske lige, v kateri je Olimpija zanesljivo na prvem mestu.

Visoka zmaga Jeseničanov
Jeseničani, ki so v Alpski ligi v zadnjih tednih ujeli formo in lovijo končnico, so ugnali Bled z 8:1. Že v uvodu prve tretjine so dosegli tri gole, pozneje nekoliko znižali ritem, vseeno pa v nadaljevanju dodobra napolnili mrežo sosedov z Bleda. Dva zadetka je dosegel Erik Svetina.

Ilovar odločil v Zalogu
Najtesneje je bilo na tekmi Slavija Junior – Hidria Jesenice. Na koncu so zmagali domači s 4:3. Za goste je v zadnji tretjini na 3:3 izenačil Rok Svetina, Nejc Ilovar pa je v 57. minuti poskrbel za zmago Založanov.

Celjani nemočni v Kranju
Triglav in True Celje sta redni del DP-ja končala kot soseda na lestvici na četrtem in petem mestu, vseeno pa danes Kranjčani niso imeli težav. Zmago so potrdili v drugi tretjini, ko so v polno zadeli trikrat v manj kot dveh minutah, gostje pa so v zadnji tretjini le ublažili poraz (5:1).

Naslednji ponedeljek druge tekme
Druge tekme četrtfinala bodo 20. januarja, če po dveh tekmah v katerem od dvobojev še ne bo znano, kdo bo napredoval v polfinale, bodo odločilne tretje tekme 21. januarja.

Polfinale bo po enakem sistemu kot četrtfinale, 23., 25. in po potrebi še 27. januarja.
Finale DP-ja bo šele aprila, ko bosta oba najboljša slovenska kluba končala tekmovanje v Alpski ligi.

Četrtfinale, prve tekme:
TRIGLAV - TRUE CELJE
5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
110; Pavlovič 5., M. Potočnik 30., Zupan 31., K. Potočnik 32., Hočevar 60.; Vilfan 42.

SIJ ACRONI JESENICE - MK BLED
8:1 (3:0, 3:0, 2:1)
80; Stojan 3., Brus 5., J. Sodja 6., Tomaževič 25., P. Rajsar 33., Svetina 40., 50., Glavič 57.; Novak 51.

SLAVIJA JUNIOR - HIDRIA JESENICE
4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
60; Prodan 24., Vidic 25., Humar 33., Ilovar 54.; Jakupović 9., Zor 22., R. Svetina 47.

SŽ OLIMPIJA - MARIBOR
11:1 (4:1, 1:0, 6:0)
80; Bohinc 8., Jan 16., Žeželj 16., 26., Simšič 16., 43., Chvatal 41., Rajsar 42., Gorše 47., Orehek 49.; Ribič 3.

Druge tekme bodo 20. januarja. Igrajo na dve zmagi. Morebitne tretje tekme bodo 21. januarja. Polfinale na dve zmagi se bo začel 23. januarja.