Matt Beleskey je s 7. golom v končnici prinesel veliko zmago Anaheimu, ki je zdaj le zmago oddaljen od velikega finala, kjer je nazadnje igral in zmagal leta 2007. Foto: Reuters

To je najpomembnejši gol, ki sem ga dosegel v karieri. Ko ti to uspe, je občutek enkraten. Posebej, če daš gol v domači dvorani. Zdaj nam za finale manjka še ena zmaga

Matt Beleskey
kapetan Jonathan Toews (Chicago Blackhawks)
Ko je kapetan Toews v 72 sekundah dvakrat matiral tokrat neprepričljivega danskega vratarja Frederika Andersena, je večina spet pričakovala maratonsko tekmo: a po 117. in 86. minuti je tokrat zlati gol padel že v 61. minuti. Foto: Reuters

Slabo opravljena prva menjava v podaljšku je bila usodna za Blackhawkse, ki so v finalu Zahoda že ugnali Duckse v 3. in 2. podaljšku, v tretje pa ni šlo. Bryan Bickell ni poslal ploščka v napadalno tretjino, sledil pa je protinapad gostiteljev.
Tretje vodstvo Anaheima v finalu Zahoda
Ryan Kesler je sprožil z desnega kroga, Corey Crawford pa je pustil "masten" odbitek Mattu Beleskeyju v levem krogu, ki mu v 45. sekundi podaljška ni bilo težko zadeti za 5:4. Anaheim je še tretjič povedel v dramatični seriji in je zdaj samo zmago oddaljen od uvrstitve v finale Stanleyjevega pokala.

Toews za podaljšek zadel iz mrtvega kota
Anaheim je sicer začel 5. tekmo sanjsko in s tremi goli v 10 minutah dobil 1. tretjino s 3:0. Vendar se šampionsko prekaljeni Chicago ni predal, v 2. tretjini je znižal na 3:2 in na vse pretege lovil izenačenje. V 55. minuti so Racmani z imenitno akcijo Ryan Getzlaf - Sami Vatanen - Patrick Maroon kaznovali napako gostov. Ob zaostanku dveh golov pa je na ledu zavladal kapetan Jonathan Toews - Resni. 110 sekund pred koncem rednega dela je znižal na 4:3, 37 sekund pred iztekom 60. minute pa je za 4:4 ukanil Frederika Andersena še iz mrtvega kota!

Kdo bo prvi v finalu: Tampa ali Anaheim?
In ko je bilo videti, da je po zapravljeni veliki prednosti samozavest Anaheima na dnu, Chicagu pa je bilo usojeno, da bo dobil še peto tekmo v podaljšku v letošnji končnici, so Kalifornijci takoj kaznovali prvo napako Čikažanov. Zdaj bodo 'Hawksi v noči na četrtek lovili tretje izenačenje proti Ducksom, ki pa so zdaj tudi v psihološki prednosti.

Še prej bo v noči na sredo znano, ali bodo NY Rangersi na Floridi izsilili novo 7. tekmo na domačem ledu ali pa bo Tampa Bay izkoristila prvi zaključni plošček in se kot prva prebila v veliki finale Lige NHL.