Ben Scrivens je bil prvi junak Kraljev, saj je ubranil 37 od 39 strelov, drugi pa je v podaljšku postal Anže Kopitar. Foto: Reuters

Mislim, da so zgrešili podajo in Slava Vojnov je že bil tam, jaz pa na sredi ledu skorajda na vrhu vratarjevega prostora. Zavpil sem, da sem bil prepričan, da me vidi. Sam sem ravno dovolj dvignil plošček, da je šel prek Luongove rokavice.

Kopitarjev opis zmagovitega gola.
Daniel Carcillo (Los Angeles Kings) - Zack Kassian (Vancouver Canucks)
Na tekmi v Vancouvru sta se kar dvakrat zravsala Daniel Carcillo in Zack Kassian, obe moštvi pa sta končali večer s po 40 minutami kazni. Foto: Reuters
Torey Krug in Brad Marchand (Boston Bruins)
22-letni Američan Torey Krug je bil odkritje končnice, zdaj pa s 7 goli in 8 podajami sodi med najbolj učinkovite branilce Lige NHL Foto: Reuters

Kralji so bili na gostovanju pri Canucksih podrejeni večino tekme, kar potrjuje tudi razmerje strelov 39:22 v korist gostiteljev.

Richards izenačil v 58. minuti
Na izredno živčni tekmi z veliko izključitvami so sicer prvi povedli Kalifornijci prek Kyla Clifforda. Vancouver je pobudo najprej kronal z izenačenjem branilca Chrisa Taneva, osmi "power-play" pa je končno izkoristil kapetan Henrik Sedin. A gostje se niso predali in manj kot tri minute pred iztekom rednega dela je na 2:2 izenačil Mike Richards in tako izsilil podaljšek.

V tretje gre rado tudi AK11
Prvega centra LA-ja je v ogenj poslal ruski branilec Slava Vojnov, ki si je izboril plošček za golom, nato pa podal pred Roberta Luonga, ki ga je iz prve matiral Kopitar. 26-letni Hrušičan je drugič letos odločil podaljšek, obenem pa je prekinil niz dveh porazov Kingsov v podaljških, pri čemer je bil s ključnima izgubljenima ploščkoma osmoljenec ravno najboljši slovenski hokejist.

Los Angeles je osvojil točke že na deseti zaporedni tekmi (7-0-3), s čimer pa so še vedno "le" tretji v izredno močni Pacifiški diviziji, čeprav bi s 35 točkami vodili na Zahodu.

Crosby izenačil v 59:59, Krug odločil v 60:34
Tekma večera je sicer bila odigrana v Bostonu, kjer se je odvil še bolj dramatičen derbi Vzhoda s Pittsburghom. V dvoboju trenutno najboljših moštev konference, ki sta se za naziv prvaka Vzhoda pomerila tudi v zadnji končnici, so Bruinsi povedli iz edinih dveh strelov v 1. tretjini. James Neal je nato z "dvojčkom" izenačil do sredine 3. tretjine, a je nato udaril kapetan gostiteljev Zdeno Chara. V divjem zaključnem naletu in s 6. napadalcem namesto vratarja je Penguinsom uspel čudež - kapetan gostov Sidney Crosby je izenačil na 3:3 vsega 0,3 sekunde pred koncem! A revanša za ponižujočo "metlo" v končnici Pingvinom ni uspela, saj je podaljšek odločil nevarni branilec-novinec Torey Krug.

NHL-u milijarde za prenose v Kanadi
5,232 milijarde ameriških dolarjev (3,862 milijarde evrov) bo v naslednjih 12 sezonah Liga NHL zaslužila s prodajo televizijskih pravic kanadskim televizijam. Zmagovalec "vojne" za TV-prenose je Rogers Sportsnet, ki je glavni nosilec pravic, javna televizija CBC bo še vsaj štiri leta imel Hockey Night in Canada in finale Stanleyjevega pokala, francosko govoreče pravice pripadajo TVS Sports. Brez NHL-prenosov je tako ostal do zdaj največja kanadska športna televizija TSN/RDS.