Dustin Brown je bil v 47. minuti na pravem mestu, plošček je spravil v nebranjeni del mreže. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je bil pričakovano izbran za igralca tekme. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar je v drugi tretjini zaradi pretepa pet minut presedel na kazenski klopi. Foto: Reuters
Kobe Bryant
Tekmo si je v družbi nekdanje žene Vanesse ogledal zvezdnik LA Lakersov Kobe Bryant. Foto: Reuters

Edini zadetek je padel v 47. minuti, ko je prazna vrata zadel Dustin Brown. Akcijo je na desni strani začel Anže Kopitar, ki je lepo našel Justina Williamsa, ta je streljal, odbitek pa je v nebranjen del vrat pospravil domači kapetan.

Na dnu novice si lahko ogledate:
- Prvi pretep Anžeta Kopitarja v Ligi NHL
- Vrhunce tekme Los Angeles - Vancouver

Quick ustavil kar 41 strelov
Prvi junak tekme je bil sicer vratar Jonathan Quick, ki je ustavil vseh 41 strelov. V nasprotju s prvimi tekmami je v vratih Kanadčanov branil Cory Schneider, ki je zamenjal prvega vratarja Roberta Luonga.

Vancouver zapravil vseh 14 powerplayev
To je bila prva tekma v seriji, v kateri je bil Vancouver boljši nasprotnik, a se je zaletel v "zid Quick". Canucksi so zapravili vse štiri priložnosti z igralcem več, v seriji pa niso izkoristili niti ene izmed 14 priložnosti, ko so imeli na ledu številčno premoč.

Prvi pretep Anžeta Kopitarja v karieri
Anže Kopitar je na ledu predrsal dobrih 19 minut, v katerih je sprožil dva strela in začel akcijo za edini gol na tekmi. Najboljši slovenski hokejist pa je bil sploh prvič v karieri udeležen v pretep. Na začetku druge tretjine je Brown v naletu podrl Henrika Sedina, Kopitar pa se je hitro znašel v objemu Alexa Burrowsa, s katerim je izmenjal nekaj udarcev in si tako prislužil petminutno kazen.

Kralji lovijo prvo napredovanje po 10 letih
Los Angeles zdaj v zmagah vodi s 3:0, v noči na četrtek bo imel prvo priložnost, da v končnici najmočnejše hokejske lige na svetu dobi prvo serijo po kar desetih letih.

Muršak spet ni igral
Drugi slovenski hokejist v Ligi NHL Jan Muršak spet ni dobil priložnosti za igro. Njegov Detroit je doma klonil pred Nashvillom s 3:2, Predatorji zdaj v seriji vodijo z 2:1.

Pingvini so zmrznili
Le eno zmago od napredovanja je oddaljena tudi Philadelphia, ki je dobila še tretjo bitko za Pensilvanijo. Letalci so v domači dvorani ugnali Pittsburgh z 8:4. Philadelphia je na treh tekmah skupaj zabila 20 golov. Tudi tokrat so imeli sodniki zaradi pretepov ogromno dela. Igralec tekme je bil Danny Briere, ki je v uvodni tretjini zabil dva gola. Za Pingvine sta po dva gola dosegla James Neal in Jordan Staal, manjka pa prispevek Jevgenija Malkina in Sidneyja Crosbyja.

2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Dacjuk 36., Zetterberg 60.; Weber 3., Klein 24., S. Kosticin 57.

8:4 (4:2, 2:2, 2:0)
Talbot 7., 58., Briere 9., 12., Read 16., 35., Simmonds 40., Giroux 41.; Staal 4., 36., Neal 16., 31.
Obrambe: Brizgalov 31; Johnson 4, Fleury 22.
FLORIDA (3) - NEW JERSEY (6) 1:1
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Weiss 1., 22., Goc 35., Fleischmann 60.; Zajac 41., Kovaljčuk 43.
Obrambe: Theodore 23; Brodeur 20.
Ponedeljek:
OTTAWA (8) - NY RANGERS (1) 1:1
WASHINGTON (7) - BOSTON (2) 1:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.