Eric Pance je dosegel tretji zadetek za zmaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Patrick Coulombe
Patrick Coulombe je v vse boljši formi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jan Muršak
Jan Muršak bo v Tivoliju debitiral v petek proti KAC-u. Foto: MMC RTV SLO

Bojan Zajc se je veselil prve zmage na klopi zmajev, že od prve minute so bili zeleno-beli nevarnejši, videlo pa se je tudi, da so veliko hitrejši, in to so s pridom izkoriščali celo tekmo. V petek bodo skušali prvič zmagati še v Tivoliju, kjer so v letošnji sezoni še brez točk.
Muršak zrežiral uvodni gol D'Alvisa
Ljubljančani so povedli v 7. minuti, ko je Jan Muršak premešal obrambo gostiteljev in podal do Chrisa D'Alvisa, ki je zatresel prazno mrežo. Hokejist Detroita, ki je prišel v Ljubljano ob "lock-outu" v Ligi NHL, je bil razred zase na ledu.
Izjemne podaje Coulomba
Gostitelji so po prejetem zadetku popolnoma padli, v 15. minuti je po izjemni podaji Patricka Coulomba na 0:2 povišal Brock McBride. S tribun so se slišali prvi žvižgi nezadovoljnih navijačev. Sijajni Coulombe je v predzadnji minuti uvodne tretjine lepo našel Erica Panceta, ki je zlahka matiral Thomasa Tragusta.
Kuhn odličen v drugi tretjini
V drugi tretjini so bili domači kolikor toliko enakovredni, predvsem z igralcem več, a je vratar zeleno-belih Jerry Kuhn svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. V 24. minuti je Muršak krenil v protinapad, Craig Schwitzer ga je nepravilno oviral (sodnik je že dvignil roko), a je plošček vseeno spravil do Žige Panceta, ki je zadel za 0:4.
Hočevar in Dervarič zadela celo z igralcem manj
Na začetku zadnje tretjine je McBride izkoristil prednost igralca več, potem pa so morski psi popolnoma obupali. Ko je bil na kazenski klopi Michael Ratchuk, so zeleno-beli zadeli z igralcem manj. Aleš Mušič je našel Mateja Hočevarja, ki ja matiral Tragusta. V 48. minuti je Damjan Dervarič prav tako zadel z igralcem manj po podaji Muršaka. Častni gol za gostitelje je dosegel Patrick Mössmer.
Innsbruck ni dorastel tej ligi
Morski psi, po treh sezonah povratniki v Ligo Ebel, so prikovani na zadnje mesto lestvice in so, realno gledano, daleč najslabša ekipa lige. V sedmih srečanjih so, v dvoboju z Dornbirnom, zbrali le točko, vsa druga srečanja pa izgubili.

8. krog:
INNSBRUCK - TELEMACH OLIMPIJA
1:7 (0:3, 0:1, 1:3)
1.800; Mössmer 49.; D'Alvise 7., McBride 15., 42., E. Pance 19., Ž. Pance 24., Hočevar 45., Dervarič 48.

TELEMACH OLIMPIJA 8 2 0 6 -10 4
INNSBRUCK 8 0 1 7 -26 1 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko