Nicklas Backström je v 35. minuti takole povišal na 2:0. Foto: Reuters

Z golom in dvema podajama je pomemben delež prispeval tudi Aleksander Ovečkin, Tom Wilson pa je v statistiko vpisal zadetek in podajo.

Vratar Braden Holtby je zbral 30 obramb, od tega 15 v drugi tretjini, ko je tudi padla odločitev o zmagovalcu. Backström je v 35. minuti s svojim drugim golom poskrbel za vodstvo z 2:0 (to je bil šele drugi strel Washingtona v drugi tretjini), le dve minuti pozneje pa je na 3:0 povišal Brett Connolly.

Šesta tekma bo v noči na torek v Raleighu. Zmagovalca serije čaka obračun z New York Islandersi.

Hat-trick Schwartza
Na Zahodu je St. Luis s 3:2 ugnal Winnipeg in napredoval s 4:2 v zmagah. Junak večera je bil Jaden Schwartz, ki je dosegel vse tri zadetke za gostitelje. To je bila prva zmaga domačega moštva v tej seriji.

Schwartz, ki je v rednem delu lige zbral le 11 golov, je v vsaki tretjini zadel po enkrat, prvič že v 1. minuti. V 44. minuti je bilo 3:0. Gostje iz Kanade so nato začeli lov na izenačenje, a jim je za preobrat zmanjkalo časa. V 53. minuti je znižal Dustin Byfuglien, 38 sekund pred koncem pa je mrežo zatresel še Bryan Little.

Po dva zadetka Radulova in Dickinsona
V naslednjem krogu bo St. Louis igral z boljšim iz dvoboja med Nashvillom in Dallasom. Peto tekmo v Nashvillu je dobil Dallas s 5:3 in povedel s 3:2 v zmagah. Odločilna je bila druga tretjina, ki so jo gostje dobili s 3:1, dvakrat je zadel Aleksander Radulov. Ko je Jason Dickinson, ta je v prvi tretjini zadel tudi za izenačenje na 1:1, v 42. minuti povišal na 5:2, je bil zmagovalec znan.

Vzhod, 1. krog:
WASHINGTON
- CAROLINA 3:2
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Backström 8., 35., Connolly 37., Wilson 42., Dowd 49., Ovečkin 51.

3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Grimaldi 7., Johansen 30., Turris 43.; Dickinson 14., 42., Radulov 21., 28., Seguin 36.

Obrambe: Rinne 21; Bishop 30.

ST. LOUIS - Winnipeg 4:2
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Schwartz 1., 33., 44.; Byfuglien 53., Little 60.

Obrambe: Binnington 18; Hellebuyck 33.

Nedelja:
VEGAS - SAN JOSE 3:2

Calgary - COLORADO 1:4

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.