Miha Verlič je znižal na 3:2, toda zmaji so nato dobili še zadetek v prazno mrežo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Judd Blackwater
Judd Blackwater je popeljal Olimpijo v vodstvo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ivo Jan
Po uvodni zmagi je Ivo Jan zdaj na klopi Olimpije nanizal že pet porazov zapored. Nazadnje je sicer proti Dornbirnu v Tivoliju osvojil točko. Foto: Aleš Fevžer

Ljubljančani, pri katerih je v vratih tokrat priložnost dobil rezervni vratar Aleš Sila, nadaljujejo slabe predstave in so še 15. v tej sezoni ostali brez točk. V prvi tretjini so sicer povedli, čeprav so bili nevarnejši gostitelji. Vsega dve sekundi pred iztekom 20. minute je zadel Judd Blackwater.

Manj kot pet minut so gostitelji v drugi tretjini potrebovali, da so prišli v vodstvo. Nezbranost gostov po prihodu iz garderobe sta kaznovala Michael Kolarz in Petr Beranek, v 37. minuti pa je za 3:1 zadel Zdenek Blatny.

Verlič vlil nekaj upanja
Nekaj upanja je vrsti Iva Jana vlil znova prvi ljubljanski napad, ki je poskrbel tudi za drugi zadetek. Mrežo je zatresel Miha Verlič dobrih šest minut pred koncem igralnega časa. Zatem so imeli slovenski prvaki na ledu še dve minuti igralca več, a so bili neuspešni. Jan je nekaj več kot minuto pred koncem rednega dela poskusil brez vratarja, a zmaji niso bili uspešni, piko na i zmagi Orlov pa je z zadetkom v prazno mrežo deset sekund pred iztekom 60. minute postavil Jan Lattner.

V četrtek bodo Ljubljančani gostovali v Celovcu, v petek še v Gradcu, nato pa se bodo v nedeljo v Tivoliju znova pomerili z Orli.