Šest minut so Ljubljančani potrebovali, da so izenačili tekmo v Dornbirnu, za 2:2 je zadel Žiga Pešut. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gregor Koblar
Gregor Koblar je postal drugi strelec Olimpije v novi sezoni Ebla, pri čemer so Ljubljančani tudi drugič zadeli ob številčni premoči. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Gračnar
Luka Gračnar je na začetku sezone že v izjemni formi, saj blesti tako v hokejski ligi prvakov kot v Eblu. Foto: Aleš Fevžer

Trije prejeti goli ob igralcu manj so bili preveč za zmaje, ki so po minuti odmora na začetku zadnje tretjine pokazali drug obraz in z dvema goloma v šestih minutah izničili zaostanek 0:2. A sledila je šesta izključitev večera in nov PP-gol Dornbirna v 55. minuti je odnesel vsaj točko.

Dornbirn dvakrat zadel ob številčni premoči
Olimpija že na samem začetku ni izkoristila velike priložnosti, ko so kar 5 minut igrali z igralcem več, saj je Garnet Exelby prejel kazen 5 + 20 minut. Napadalnejši buldogi so pobudo kronali v 17. minuti, ko je ob igralcu več Justin Di Benedetto zaposlil Jamesa Arniela, ki je ukanil Andyja Chioda. Zaradi grobosti je bil izključen Matt White.

Koblar vlil upanje, Pešut izenačil
Razmerje moči in podoba na ledu se v 2. tretjini nista spremenila in po zapravljenih priložnostih gostov je Dornbirn podvojil vodstvo z novim "power-play" golom, ko je po prodoru natančno zadel Adam Miller. Na klopi za kaznovane je bil Ivan Šijan.

Po minuti odmora na zahtevo Olimpijinega trenerja Fabiana Dahlema so se zmaji zbrali in v 44. minuti so prepolovili zaostanek, ko so izkoristili četrti "power-play". Matt White je streljal, pred vratarjem Michaelom Murphyjem pa je stal Gregor Koblar, ki je potisnil plošček prek črte. Dornbirčani so odgovorili prek D'Alvisa, čigar strel pa je ustavila vratnica. Sledil je protinapad, Koblar in Gal Koren sta zaposlila Žiga Pešuta, ki je izenačil v 50. minuti.

Po dveh porazih sledi domača premiera
A nič ni bilo od prvih točk sezone, saj je na plano znova udarila nedisciplina: šesti grešnik je bil Kyle Medvec. "Penalty killing" se ni proslavil, Dornbirn pa je z akcijo tekme še tretjič izkoristil igralca več, zmagoviti gol pa je dosegel Martin Grabher Meier. Vseeno je bila zmaga gostiteljev zaslužena, saj so nadstreljali slovenske prvake z 32:24.

Kac je na uvodu v sezono v petek s 3:1 odpravil Olimpijo. Zdaj zeleno-bele čaka domača premiera, ko bodo v petek v Tivoliju gostili Orle Znojmo.

KHL: Prvič brez točk za rise
CSKA je na gostovanju pri Dinamu Minsk prvič izgubil v sezoni (3:2), Jan Muršak pa je ostal brez novih točk. JM39 je v 24 izmenah za 18:30 igre trikrat streljal, dobil edini buli in bil enkrat izključen ter izsilil dve kazni.
Slovan je doma v Bratislavi izgubil "loterijo" s Torpedom (2:3*). Rok Tičar je bil dvakrat izključen (ob prvi kazni so gostje izenačili), v 11:52 igre in 18 izmenah je štirikrat streljal in dobil 9 od 15 bulijev. Žiga Jeglič je v 15 izmenah odigral točno 12 minut in sprožil tri strele v okvir.
Medveščak je na prvi tekmi sezone v Zagrebu prvič zmagal - s 5:2 je premagal Severstal. Marcel Rodman je v 17 izmenah odigral 9:46 in pri tem sprožil en strel v okvir vrat ter dobil 4 od 12 sodniških metov.