Pekka Rinne je ubranil 27 strelov in bil najboljši igralec tekme. Foto: Reuters
Frederick Gaudreau
Frederick Gaudreau je v 27. minuti poskrbel za prvo vodstvo Nashvilla (2:1). Foto: Reuters

Vratar Pekka Rinne, ki je na prvih dveh tekmah v Pittsburghu slišal precej kritik, se je izkazal s 27 obrambami. "Izjemen je bil, trden kot skala. Tudi po prejšnji tekmi sem govoril, da je hrbtenica naše ekipe," je bil zadovoljen trener Nashvilla Peter Laviolette.

Pittsburgh je po prvi tretjini z zadetkom novinca Jaka Guentzla (zadel je že po slabih treh minutah, kar je njegov 13. gol letošnje končnice) vodil z 0:1. Nashvillu je zasuk uspel v razmiku 42 sekund, ko sta v drugi tretjini zadela Roman Josi (gol z igralcem več) in Frederick Gaudreau. 22 sekund pred koncem druge tretjine je na 3:1 povišal James Neal, kar je njegov prvi gol v letošnjem velikem finalu.

V zadnji tretjini sta zmago potrdila Craig Smith in Mattias Ekholm - in zabava v Bridgestone Areni v Tennesseeju je bila popolna. Med gledalci sta navdušeno ploskala tudi countryzvezdnik Keith Urban in igralka Nicole Kidman.

Četrta tekma finala bo v Nashvillu v ponedeljek (po srednjeevropskem času v torek ob 2. uri).